Python Programı ". exe" Haline Getirmek

tweter25

Decapat
Arkadaşlar ben elektrik-elektronik mühendisliği okuyorum. Küçük çaplı Python diliyle yazdığım programları uygulama haline getirmek istiyorum. Bunları nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Portable Python ve kendi yazdığın programı bir klasöre ekleyip, bir .bat dosyasını başlatıcı olarak yazıp, birlikte diğer bilgisayara kopyala. Veya diğer bilgisayarın sahibine dahada kolaylık olsun diye İnstall Creater ile klasöründen bir kurulum dosyası (setup) hazırlayabilirsin ve içindeki .bat dosyasını İnstall Creater'e çalıştırılacak uygulama olarak gösterebilirsin.

Portable Python ve kendi yazdığın programı bir klasöre ekleyip, bir .bat dosyasını başlatıcı olarak yazıp, birlikte diğer bilgisayara kopyala. Veya diğer bilgisayarın sahibine dahada kolaylık olsun diye İnstall Creater ile klasöründen bir kurulum dosyası (setup) hazırlayabilirsin ve içindeki .bat dosyasını İnstall Creater'e çalıştırılacak uygulama olarak gösterebilirsin.
Bunu nasıl yapabileceğimi adım adım yazabilir misinz ? Daha detaylı bir biçimde

Portable Python durdurulmuş, yerine WinPhython var : WinPython
Kendi sürümünü seçersin ve indirirsin. Kurulumsuz ve bir klasör içinde bulunan bir Python yorumlayıcı. Kendi yazdığın Python programını da o klasör içine veya ayrı bir klasör içine yerleştirirsin. Sonra bir .bat dosyası yazarsın.

Kod:
@ECHO OFF
\pythonxxx\python2.7 \doya_yolu\Bu_nenim_programım.py
Hepsi aynı klasör içine koyarsın ve denersin. Örnek: Çalıştır.bat dosaysını tıkladığında Python programın çalışıyorsa, İnstall Creator programı ile bir kurulum dosyası hazırlarsın. Program sana yön veriyor ama bendeki sürüm sadece İngilizce biliyor.

Sonra gerçekten kuruluyor mu? ve kurulum sonrası da düzgün çalışıyor mu? denersin. Ve her şey düzgün ise, istediğin kişiyle paylaşırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı