Çözüldü Python time modülü none ibaresini kaldırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HamzaKaan

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, ben programımda yükleniyor ekranı yapmak istiyorum ama 0.3 saniye bekleyip çıkacak noktaların arasına time modülü eklediğim için programın çıktısı "Yükleniyor. None. None. None. None. None. None. None. None. None. None. None." oluyor.

Kod:
print("Yükleniyor.",time.sleep(0.3),".",time.sleep(0.3),".",time.sleep(0.3),".",time.sleep(0.3),".",time.sleep(0.3),".",time.sleep(0.3),".",time.sleep(0.3),".",time.sleep(0.3),".",time.sleep(0.3),".",time.sleep(0.3),".",time.sleep(0.3),".",)

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Yalnız bu aşağı doğru gidiyor ben yana doğru gitmesi için aynı print'in içine koymuştum.
Python:
import time

def yükleniyor(sayı):
    x = 0
    while x < sayı:
        print(".", end="")
        time.sleep(0.3)
        x += 1

yükleniyor(5)

Print'in içine eklediğim end kısmı ile artık yana gidiyor.
Sanırım bunun sebebi print fonksiyonunun içine time.sleep'i koymanız. Bunun yerine bekletme olayını bir fonksiyonun içinde yaparsanız çok daha az kod yazmış olabilirisiniz.

Python:
import time
import time

def yükleniyor(sayı):
    x = 0
    while x < sayı:
        print(".")
        time.sleep(0.3)
        x += 1

yükleniyor(5)

Mesela ben 30 x 0.3'den 9 saniye bekleyecek şekilde ayarladım, siz kafanıza göre ayarlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Sanırım bunun sebebi print fonksiyonunun içine time.sleep'i koymanız. Bunun yerine bekletme olayını bir fonksiyonun içinde yaparsanız çok daha az kod yazmış olabilirisiniz.

Python:
import time
x = 0

def yükleniyor(sayı):
    while x != sayı:
        print(".")
        time.sleep(0.3)

yükleniyor(30)

Mesela ben 30 x 0.3'den 9 saniye bekleyecek şekilde ayarladım, siz kafanıza göre ayarlayabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim.

y

Python:
import time
x = 0

def yükleniyor(sayı):
    while x != sayı:
        print(".")
        time.sleep(0.3)

yükleniyor(30)

yalnız bu aşağı doğru gidiyor ben yana doğru gitmesi için aynı printin içine koymuştum

Geri
Yukarı