Çözüldü Python "UnauthorizedAccess" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ossiee

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
QA Test Engineer
Merhaba,
Python'u videolar izleyerek öğrenmeye çalışıyorum. Aldığım bu hata karşısında bir çözüm bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

1669971648831.png

İzlediğim videolara istinaden 5 kere kendi adımı yazdırmaya çalıştım.

1669971612721.png

Çözüm
Windows'un arama kısmına gelin, "Powershell" yazın ve Powershell'i açın. Daha sonra aşağıdaki kodu çalıştırın. Sonra da PyCharm'ı kapatıp açın.

Bash:
Set-ExecutionPolicy -Scope CurrentUser -ExecutionPolicy Unrestricted -Force
Windows'un arama kısmına gelin, "Powershell" yazın ve Powershell'i açın. Daha sonra aşağıdaki kodu çalıştırın. Sonra da PyCharm'ı kapatıp açın.

Bash:
Set-ExecutionPolicy -Scope CurrentUser -ExecutionPolicy Unrestricted -Force

Çözüm
İlk sorunum çözüldü teşekkür ederim. Son olarak şuan neden hala komut veremiyorum bir bilginiz var mı ? kodu yazıp Enter dedikten sonra her hangi bir tepki alamıyorum.
1669978616988.png

Kodu yazıp enter'a tıklamanız kodu çalıştırmıyor. Sizin şu anda aşağı tarafta kırmızı kutuyla işaretlemiş olduğunuz kısım, PyCharm'ın içindeki terminal. Kodu çalıştırmak için sağ üst kısımdaki yeşil çalıştır simgesine tıklamanız lazım. Eğer o kısımda hernagi bir konfigürasyon kayıtlı değilse kodun üstüne sağ tıklayarak yine yeşil çalıştır işaretinin yanındaki Run 'dosyaAdı' düğmesine tıklamalısınız. Sonrasında kendisi dosya için geçici bir konfigürasyon kaydedecektir ve sağ üstteki yeşil çalıştır düğmesi kullanıma açılacaktır.

Edit: Terminal'e python dosyaAdı yazarak da kodu çalıştırabilirsiniz. Örnek: python main.py

Geri
Yukarı