Python veri işleme ve sentezi nasıl olmalı?

miralayım

Kilopat
Merhabalar, futbolla alakalı bir program geliştirme içerisindeyim fakat verileri nasıl işleyeceğimi bir türlü anlamadım. Aklımda şöyle bir fikir vardı; örnek veriyorum kaleciler, aldığı süre en önemlisi, kurtarış yüzdesi, XG gole kapama ve maç başı kurtarış gibi verileri sentezleyip bu sentez sonrası kalan değere de reyting diyeceğim fakat bu hesaplamada verilerin nasıl işleneceğini anlamadım, yardımcı olursanız sevinirim.
Çok ama çok temel olacak ama şöyle bir şey yazmaya çalıştım yemedi :) Birde burada bir değeri eksik yazmışım.
1665943194349.png

Soruyu tam anlamadım. Eğer verileri reytinge dönüştürmek için nasıl bir hesaplama kullanacağınızı soruyorsanız zaten bütün mesele o. Bu algoritmayı kendiniz geliştirmelisiniz.

Verileri işlemek için de Pandas öğrenmek en mantıklısı bence.

Soruyu tam anlamadım. Eğer verileri reytinge dönüştürmek için nasıl bir hesaplama kullanacağınızı soruyorsanız zaten bütün mesele o. Bu algoritmayı kendiniz geliştirmelisiniz.

Verileri işlemek için de Pandas öğrenmek en mantıklısı bence.
Hocam bende yeni başladım açıkçası pek bilgim yok. Aklıma gece geldi piyasada bu tarz programların olmayışı ve bu sektörün yeterince teknolojiden yararlanmaması.

Böyle programlar var ve çokça kullanılıyor. Pratik yapmak için iyi ama tek başınıza yaptığınız bu ayarda bir programın endüstride yer bulması neredeyse imkansız.

Onun dışında kodunuzu İngilizce yazmanız en iyisi. Bir de neden fonksiyonun içinde reyting için global kullanıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı