Python'da nasıl hızlıca çift parantez yapılır?

Alperen Demiral

Centipat
Daha fazla  
Kurs alıp Python öğrenmeye başladım, hocamız tek tuşla çift parantez açıyor ve içine istediğini yazıyor. Ben iki saat Shift+8 açıp içine yazıp sonra tekrar Shift+9 yapıyorum. Sadece parantez de değil tek tuşla çift tırnağı " " şeklinde yazıyor ben basınca " oluyor. Küçük bir detay gibi gözükse de hız olarak inanılmaz fark ediyor. Bu şekilde yazmak için ne yapmam gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurs alıp Python öğrenmeye başladım, hocamız tek tuşla çift parantez açıyor ve içine istediğini yazıyor. Ben iki saat Shift+8 açıp içine yazıp sonra tekrar Shift+9 yapıyorum. Sadece parantez de değil tek tuşla çift tırnağı " " şeklinde yazıyor ben basınca " oluyor. Küçük bir detay gibi gözükse de hız olarak inanılmaz fark ediyor. Bu şekilde yazmak için ne yapmam gerekli?
IDE'niz nedir? Çoğu IDE'de sol parantez yazınca sağ parantez otomatik olarak gelir.

Pythonun kendi IDLE'sinde çalışmıyorsanız ya da not defterinde falan çalışmıyorsanız neredeyse tüm IDE'ler sol parantezi yazınca otomatikmen sağ parantezi atıyor ve imleci içine alıyor.

Parantez açmak bu kadar zor değil ki hocam. Shift'e basılı tutup 8 ya da 9 a basacaksınız. 🙂

Ayrıca dediğiniz durum IDE ile alakalı. VSCode kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı