Python'da nasıl mail gönderilir?

MrSelimmm

Hectopat
Merhaba, Python üzerinden Gmail gödermeyi öğrenmek istedim fakat istediğim gibi olmuyor fazlaca bir kaynağa baktım nasıl yapabileceğimi bilmiyorum şifre ile gönderi ve alıcı mailleri girip ileti göndermek istediğimde hata alıyorum. Nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.
Not: Farklı kodlar denedim hepsinde login hatası alıyorum Gmail ve şifrem sorunsuz olduğuna emin olabilirsiniz.
Ayrıca güvenli olmayan uygulama izni aktif durumda.

pg1.png

pg.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
buradaki linkten kontrol edip tekrar deneyebilirsiniz. Kendi yazdığım kodlar evdeki bilgisayarımda akşam onlarıda eklerim yapamazsanız.

Önce smtplib yüklü değilse yükleyin
Python:
from smtplib import SMTP

try:
    subcjet = "Subject"
    message = "Message!"
    content = "Subject: {0}\n\n{1}".format(subcjet,message)

myMailAdress = "mail"
    password = "password"

sendTo = "[email protected]"

mail = SMTP("smtp.gmail.com", 587)
    mail.ehlo()
    mail.starttls()
    mail.login(myMailAdress,password)
    mail.sendmail(myMailAdress, sendTo, content.encode("utf-8"))
    print("Sending...")
    print("Sent!")
except Exception as e: print("Error!\n {0}".format(e))

Merhaba,
buradaki linkten kontrol edip tekrar deneyebilirsiniz. Kendi yazdığım kodlar evdeki bilgisayarımda akşam onlarıda eklerim yapamazsanız.
Maalesef aynı hatayı alıyorum

Önce smtplib yüklü değilse yükleyin
Python:
from smtplib import SMTP

try:
    subcjet = "Subject"
    message = "Message!"
    content = "Subject: {0}\n\n{1}".format(subcjet,message)

myMailAdress = "mail"
    password = "password"

sendTo = "[email protected]"

mail = SMTP("smtp.gmail.com", 587)
    mail.ehlo()
    mail.starttls()
    mail.login(myMailAdress,password)
    mail.sendmail(myMailAdress, sendTo, content.encode("utf-8"))
    print("Sending...")
    print("Sent!")
except Exception as e: print("Error!\n {0}".format(e))
Sizdede aynı hatayı aldım maalesef :/

email_password=os.environ.get("EMAİL_PASSWORD") yerine bunuda input olarak deneyebilirmisiniz? Env Variable kullanmadan direk input yada koda string olarak yazın çalışıp çalışmadığını denemek açısında. Hatanın kaynağı login kısmında gibi duruyor.

Kendi hazırladığım kodlarıda paylaşacaktım fakat uygulamamın bitmiş hali mevcuttu mail kısmını ayırmaya vaktim olmadı.

email_password=os.environ.get("EMAİL_PASSWORD") yerine bunuda input olarak deneyebilirmisiniz? Env Variable kullanmadan direk input yada koda string olarak yazın çalışıp çalışmadığını denemek açısında. Hatanın kaynağı login kısmında gibi duruyor.

Kendi hazırladığım kodlarıda paylaşacaktım fakat uygulamamın bitmiş hali mevcuttu mail kısmını ayırmaya vaktim olmadı.
Ben daha önce os.environ.get i kullanmadanda denedim şimdide yeniden denedim gerçekten loginde bir problem var gibi görünüyor.

Sorun sadece baktığım videolarda uygulama şifresi oluşturuken Posta ve Windows Bilgisayar seçmem gerekiyormuş ben Posta yerine diğeri seçip Python yaptım diğer videolarda böyle yaptıkları için bende o şekilde deniyordum yardımınız için çok teşekkürler saygılar.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı