Python'da yazılan .py dosyaları nasıl Import edilir?

qualfy

Hectopat
Daha fazla  
Kendi yazdığım birkaç fonksiyon ve değişken bulunan .py dosyalarımı main bir dosyada toplamak istiyorum fakat import ederken ilk açılan dosya hiçbir ımport'u kabul etmiyor hata veriyor. Import edeceğim dosyaları dümdüz kaydettim çıktım. Ne yapmam gerekiyor?

Üstteki arkadaşa ek olarak; import ederken '.py' kısmını da yazıyor olabilir misiniz? Çünkü import ederken '.py' yazılmaz.
Örnek vermek gerekirse my_function.py dosyasını import ederken import my_function şeklinde yazmalısınız.

Dosyaların aynı konumda (directory) olması lazım. Sonra da main dosya içinde “import filename” diyerek yapacaksınız.

Daha da ayrıntı için:

Dosyalar aynı dosyanın içinde 3 farklı proje dosyası olarak duruyor. .py dosyalarını tek bir dosya altına mı toplayayım?

Üstteki arkadaşa ek olarak; import ederken '.py' kısmını da yazıyor olabilir misiniz? Çünkü import ederken '.py' yazılmaz.
Örnek vermek gerekirse my_function.py dosyasını import ederken import my_function şeklinde yazmalısınız.
Hayır yazmıyorum.

İlk sefede oluştururken .py dosyaları farklı farklı klasörlerde oluşuyor. Sonrasında bunları aynı yere toplayınca bulunamadı hatası veriyor.
'main.py' dosyasıyla aynı klasörde olduklarından emin misiniz? Eğer eminseniz bir de şöyle deneyin; 'main.py' içeren projenizi açın ve bulunduğunuz konuma farklı isimli ve boş '.py' dosyaları ekleyin, daha sonra eklemek istediginiz kodlarınızı kopyalayıp bu yeni dosyalara yapıştırın ve import etmeyi bu yeni dosyalarla deneyin. İmport ederken dosyaların isimlerini doğru yazdığınızdan emin olun.

Geri
Yukarı