Python'da Zorlanmak

Sanch

Hectopat
Daha fazla  
Son günlerde bir Python maratonu yapıyorum ancak bir çok şey bilmeme rağmen problem çözmekte zorlanıyorum. Kodlar ile alakalı sıkıntım yok. Sadece neyi nereye koyacağımda şaşırıyorum. "Şöyle mi yapsam, böyle mi yapsam?" diyip kalıyorum. Acaba benim pratik mi yapmam lazım yoksa tekrardan kodlara mı çalışmalıyım? Şu an "class"lar ve SQLite kısmındayım ve biraz karıştırıyorum. Zorlanmam normal midir acaba?

Hiç sıkıntı etmeyin yavaş yavaş alışıcaksınız elinizden geldiğince kolay projeler yapın ve bunları best practisler(yazımını tam hatırlamıyorum) ile yapın ki büyük projelerde işiniz daha kolay olsun. Bir de forumda denk gelirseniz insanların Python projelerine yardım edin küçük pratikler olur böylece.

Zamanla alışıyorsunuz böyle şeylere. Ben şahsen burada 1 sene önce yazılım dili tavsiyesi alırdım. Şimdi oyun geliştiriyorum güzel güzel. En iyisi 1 günlük ara verin, ondan sonra yeniden başlayın. Bazen böyle şeyler iyi gelebiliyor. :)
Ama @Zakramoreas adlı arkadaşımızın da dediği gibi pratik yapın.
Umarım ileride ülkemiz için büyük bir yazılımcı olursunuz.

Algoritma bilmemenin zararı maalesef, İngilizce bu işte ne kadar gerekliyse algoritma da aynı şekilde gerekli ve programlamaya girişten önce öğrenilmeli.

Zamanla alışıyorsunuz böyle şeylere. Ben şahsen burada 1 sene önce yazılım dili tavsiyesi alırdım. Şimdi oyun geliştiriyorum güzel güzel. En iyisi 1 günlük ara verin, ondan sonra yeniden başlayın. Bazen böyle şeyler iyi gelebiliyor. :)
Çok yoruluyorum ve artık aklım almıyor, 1 gün ara iyi gelebilir.
Algoritma bilmemenin zararı maalesef, İngilizce bu işte ne kadar gerekliyse algoritma da aynı şekilde gerekli ve programlamaya girişten önce öğrenilmeli.
İngilizce dilim iyi çok şükür, algoritma kısmında nasıl gelişebilirim?

Büyük oyun mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı