Python'la yazılan yapay zeka Unity veya Unreal Engine'e geçirilebilir mi?

Redux89

Hectopat
Daha fazla  
Şu an Unity için C# öğreniyorum. Ardından büyük ihtimalle Unreal Engine için C++ a geçeceğim. Ancak NPC'lerdeki yapay zekaları falan C# veya C++'la değil de daha ayrıntılı bir zeka için Python öğrenip onunla yazsam Unity'ye ya da Unreal Engine'ye geçirebilir miyim?

1. Soru: Unreal e geçeceksen neden Unity öğreniyorsun?
2. Soru: Neden yapay zekayı illa Python ile yapmak istiyorsun?

Sen önce Unreal veya Unity bu 2 motordan birini seç ve o motorun kullandığı dili öğren. Unut Python'ı. Yapay zekayı C++ ve C# ile de yaparsın. Zaten istediğin basit bir şey. Bu yüzden şimdiden bunları düşünme. Alt yapını sağlam yap. Diğerleri çorap söküğü gibi gelir. Sağdan soldan bulma kod ile oyun yapamazsın.

1. soru: Unreal'e geçeceksen neden Unity öğreniyorsun?
2. soru: Neden yapay zekayı illa Python ile yapmak istiyorsun?

Sen önce Unreal veya Unity bu 2 motordan birini seç ve o motorun kullandığı dili öğren. Unut Python'ı. Yapay zekayı C++ ve C# ile de yaparsın. Zaten istediğin basit bir şey. Bu yüzden şimdiden bunları düşünme. Alt yapını sağlam yap. Diğerleri çorap söküğü gibi gelir. Sağdan soldan bulma kod ile oyun yapamazsın.

Yeni başlıyorum bu işe ilk oyunlarımı Unity ile yapacağım. Sonra Unreal de yapacağım.
İlla Python'la yazmak istemiyorum sadece böyle bir şey mümkünse öyle yapmak isterim.

Yeni başlıyorum bu işe ilk oyunlarımı Unity ile yapacağım. Sonra Unreal de yapacağım.
İlla Python'la yazmak istemiyorum sadece böyle bir şey mümkünse öyle yapmak isterim.
Evet mümkün. Ben daha önce kullanmadım ama araştırdığım kadarıyla yapılabiliyor.
Bence bir tane motor seç ve onunla ilerle. Unity savunuyor gibi olacağım ama unity ile bir çok platforma oyun çıkarılabiliyor. Özellikle mobil alanda bence unreal den daha iyi. Unreal AAA oyunlar için güzel bir motor. Ancak bu tür oyunlar büyük birekip ile yapılır ve sende bu olmadığı için bence Unity kullan. Ülkemizde bir çok firma unity kullanıyor. Unreal kullanan pek rastlamadım(illaki vardır). İş ilanlarında genelde unity tecrübesi istiyorlar. Yurt dışında işler nasıl bilmiyorum.

Tabiki bir bir motora bağlı kal demiyorum. Ama birinde uzman ol.
Ben unity de kendimi geliştiriyorum.

Evet mümkün. Ben daha önce kullanmadım ama araştırdığım kadarıyla yapılabiliyor.
Bence bir tane motor seç ve onunla ilerle. Unity savunuyor gibi olacağım ama Unity ile birçok platforma oyun çıkarılabiliyor. Özellikle mobil alanda bence Unreal'den daha iyi. Unreal AAA oyunlar için güzel bir motor. Ancak bu tür oyunlar büyük birekip ile yapılır ve sende bu olmadığı için bence Unity kullan. Ülkemizde birçok firma Unity kullanıyor. Unreal kullanan pek rastlamadım(illaki vardır). İş ilanlarında genelde Unity tecrübesi istiyorlar. Yurt dışında işler nasıl bilmiyorum.

Tabii ki bir bir motora bağlı kal demiyorum. Ama birinde uzman ol.
Ben Unity de kendimi geliştiriyorum.

Çok teşekkür ederim.

Unity'nin AI destekli ML-Agents kütüphanesine bakabilirsiniz.

Arkadaşın deep learning kullanacağını zannetmiyorum. Bence npc'lere script yazacak. Bunun için illa ki python kullanmaya gerek yok. C# ile rahatlıkla yazabilirsin. Bu arada bir dili iyice öğrenmeden diğerine geçmeni tavsiye etmem. Projelerinde ne senin için en yararlıysa onu tespit et ve onda sebat et.

Yeni konular

Geri
Yukarı