Q6600 PC'ye macOS kurmak

407821

Hectopat
Intel Core 2 Quad Q6600.
ASUS HD 5450(1GB)
4 GB RAM DDR2.
240 GB SSD.

Evet sistemim bu ve biraz araştırma yaptım El Capitan'ı açması lazım ama ben bu işlerden çok anlamıyorum imaj dosyası elimde var birisi bana nasıl kuracağımı anlatırsa minnetar olurum. (şu an Windows 10 kullanıyorum uni gibi programları indiremem)

Intel Core 2 Quad Q6600.
ASUS HD 5450(1GB)
4 GB RAM DDR2.
240 GB SSD.

Evet sistemim bu ve biraz araştırma yaptım El Capitan'ı açması lazım ama ben bu işlerden çok anlamıyorum imaj dosyası elimde var birisi bana nasıl kuracağımı anlatırsa minnetar olurum. (şu an Windows 10 kullanıyorum uni gibi programları indiremem)
Sisteminize macOS kurulabilir gibi. Elinize imaj var ise onu "BalenaEtcher" veya "Win32DiskImager" gibi programlar aracılığı ile taşınabilir diskinize yazdırıp kurulumu yapmaya başlayabilirsiniz. Tabi yazdırdıktan sonra taşınabilir diskte olan EFI dosyanızın içine girin ve Clover ise EFI > CLOVER şeklinde bir yol ilerleyin, OpenCore ise EFI > OC kısmından hazır bir EFI dosyası kullanıyorsanız işlemciniz için uygun olan config dosyasının ismini "config.plist" yapın ve kurulumu taşınabilir diskinizden açıp kurmayı deneyin. Sonradan çalışmayan bir aksam olur ise bunları kext gibi dosyalar yardımı ile büyük ihtimalle çözebilirsiniz.

Sisteminize macOS kurulabilir gibi. Elinize imaj var ise onu "balenaEtcher" veya "WIN32DISK Imager" gibi programlar aracılığı ile taşınabilir diskinize yazdırıp kurulumu yapmaya başlayabilirsiniz. Tabi yazdırdıktan sonra taşınabilir diskte olan EFI dosyanızın içine girin ve Clover ise EFI > Clover şeklinde bir yol ilerleyin, OpenCore ise EFI > OC kısmından hazır bir EFI dosyası kullanıyorsanız işlemciniz için uygun olan Config dosyasının ismini "config.plist" yapın ve kurulumu taşınabilir diskinizden açıp kurmayı deneyin. Sonradan çalışmayan bir aksam olur ise bunları kext gibi dosyalar yardımı ile büyük ihtimalle çözebilirsiniz.

Ekran görüntüsü 2021-11-06 214532.png

Bilgisayarı yeniden başlattığımda BIOS benzeri bir ekran geldi continue basıyorum yine aynı ekran geliyor.
@@453482 dostum yardımına ihtiyacım var OC ya da Clover gibi bir şey yok burada.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1207895

Bilgisayarı yeniden başlattığımda BIOS benzeri bir ekran geldi continue basıyorum yine aynı ekran geliyor.
@@453482 dostum yardımına ihtiyacım var OC ya da Clover gibi bir şey yok burada.
Kimin imajını kullanıyorsunuz bilmiyorum ama içinde EFI dosyası yok gibi gözüküyor. Bundan dolayı kendiniz bir EFI dosyasına sahipseniz içine atın ve öyle devam edin.

Eki Görüntüle 1207895

Başka bir siteden indirmişsin belli ki. O konuda EFI dosyası da var onu indirip USB'ye at.
Eki Görüntüle 1207964

Böyle bir şey yaptım ama boot etmiyor.
X64'ün içinde EFI dosyası vardır onu atacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı