Q6600 sisteme ekran kartı önerisi

KralYolu

Kilopat
Makaleler
19
Yer
Karabük
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim sorunum bilgisayarın oyuna girince Entering Sleep Mode yazısı ile kendisini derin uykuya alması. İşlemci fazla ısınıyordu, onun fanını temizledim termal macunu yeniledim. Isısı düştü. Bu işlemleri yaptıktan sonra hala Entering Sleep Mode hatası aldım. Sonra kasayı açıp ekran kartını çıkarıp taktım, RAM'leri de öyle. Sonra bir kaç gün (yaklaşık 1 hafta) sıkıntısız, hatasız oynadım ama bu sıralar yeniden yapmaya başladı. Technopat Sosyal'de biraz buna benzer konu araştırdım. Bir konuda Recep Baltaş'ın yaptığı yoruma denk geldim. Ekran kartının çok ısınmasından kaynaklandığını yazmış. Bende düşük bütçeli bu bilgisayara uygun bir ekran kartı almaya karar verdim. 2.el bile olabilir.

Sistem Özelliklerim;
  • Intel Core 2 Quad Q6600 @2.40 GHz Socket 775 LGA
  • Foxconn G41MX 2.0/ G41MX-K 2.0
  • DDR2 3 GB RAM (2 ve 1 GB olmak üzere 2 tane)
  • ATI Radeon HD 4600 Series (Şu an kullandığım ekran kartı) 1024 MB 128 Bit
  • PSU 240W Olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
QUAD 6600 iyi bir işlemcidir. Bir PC ye hakaret etme sebebi değildir yani. :)
Bileşenlerden geriye kalanlar ise ne yazık ki iyi ve yeterli değildir.
Benzer bir işlemci kullanan bir arkadaşıma yıllar önce GTX660 önermiştim. Sistemini uzun süre sorunsuz kullanmış idi.
Daha sonra bu PC yi satıp AMD sistem toplayınca, sorunlardan dolayı tabiri caizse GUDURDU ve AMD düşmanı olmuştu :LOL:
İleriye yönelik olarak benim önerim, böyle bir sisteme uygun fiyatlı iyi bir PSU ve GTX660 seviyesinde bir ekran kartıdır.
Ekran kartlarında çoğu AMD (ATI) ürünlerini onaylamıyor ve benimsemiyorum.
Halihazırda benim net PC de AMD (ATI 6570) kullanmaktayım. İyi bir kurulum, ATI ekran kartları için gerçek bir başbelası.

QUAD 6600 iyi bir işlemcidir. Bir PC ye hakaret etme sebebi değildir yani. :)
Bileşenlerden geriye kalanlar ise ne yazık ki iyi ve yeterli değildir.
Benzer bir işlemci kullanan bir arkadaşıma yıllar önce GTX660 önermiştim. Sistemini uzun süre sorunsuz kullanmış idi.
Daha sonra bu PC yi satıp AMD sistem toplayınca, sorunlardan dolayı tabiri caizse GUDURDU ve AMD düşmanı olmuştu :LOL:
İleriye yönelik olarak benim önerim, böyle bir sisteme uygun fiyatlı iyi bir PSU ve GTX660 seviyesinde bir ekran kartıdır.
Ekran kartlarında çoğu AMD (ATI) ürünlerini onaylamıyor ve benimsemiyorum.
Halihazırda benim net PC de AMD (ATI 6570) kullanmaktayım. İyi bir kurulum, ATI ekran kartları için gerçek bir başbelası.
GTX 660 yerine Gtx 750 Ti daha iyi bir seçim olucaktır performans oranı daha fazladır.

Zaten GTX660 gibi bir kartı bulabilmesi de ecik zor olacaktır. Çünkü neredeyse tarih olmak üzere.
GTX750 Ti elbette daha iyi bir seçimdir. Ancak halihazırda satışta olan bu gibi kartları, uygun fiyat ile temin edebileceği şüphelidir.
MSI GeForce GTX750 Ti TwinFrozrGaming 2GB GDDR5 128Bit Nvidia DX11.2 Ekran Kartı
2.el uygun fiyata 750 Ti bulamazsan, Go
Zaten GTX660 gibi bir kartı bulabilmesi de ecik zor olacaktır. Çünkü neredeyse tarih olmak üzere.
GTX750 Ti elbette daha iyi bir seçimdir. Ancak halihazırda satışta olan bu gibi kartları, uygun fiyat ile temin edebileceği şüphelidir.
MSI GeForce GTX750 Ti TwinFrozrGaming 2GB GDDR5 128Bit Nvidia DX11.2 Ekran Kartı
O fiyata Rx 460 veya 1050 daha iyi gider 600 lira ne yahu o kartın ederi en fazla 450-500. GT1030'a yönelin bulamazsanız R7 240 alabilirsiniz. HD 5450, HD5570, HD5670 Gibi kartlardan uzak durun yeter ki.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı