Q6600 ve P5Q Pro uyumlu mudur?

EfendiCozuk

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Mutfak Eşyaları İmalat & Satış
Merhaba sayın Technopat dostlarım. Size sorum şu:
Arkadaşım Q6600 işlemci ve P5Q Pro anakarta ve NVIDIA 9600 GTX ekran kartına sahip bir sistem kullanarak overlock yapıyor ve oyunda istediği performansı alıyor. Şimdi şöyle bir durum var bu sisteme overclock yapmadığında oyunda istediği performansı alamıyor. Aynı sistemden ben de kurmak istiyorum ve bu parçaları sıfır olarak satın alıp sistem toplayacağım. Bana söylediği sistem parçaları bunlar. Doğruluğunu tam olarak bilmiyorum.

Sistem parçalarının birbirine uyumluluğu konusunda. Bu parçalar birbiri ile uyumlu mu, sistem çalışır mı? Bu parçaları sıfır olarak internetten satın alıp sistem toplamak ne kadar mantıklı? Artısı eksisi nedir? Stok soğutucu bu işlemde yeterli olur mu soğutma işlemi için? İşlemci sabit kalacak şekilde, anakart tavsiyesinde bulunur musunuz? OC için daha iyi performans verebilecek var mıdır? Bu yeterliyse gerek yok tabii ki :)

Not: Arkadaşlar şimdiden söyleyeyim daha iyi parçalar al tarzında tavsiyeleri yapmayın, çünkü amaç bu işlemci üzerinden OC yapmak benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve anakart uyumlu, stok soğutucu overclock için kesinlikle yetmez, bulunacak parçaların sıfır olacağına ihtimal vermiyorum, bence böyle bir sistem toplamak mantıksız, 10 yıl önce olsa belki toplanabilirdi.

İşlemci ve anakart uyumlu, stok soğutucu overclock için kesinlikle yetmez, bulunacak parçaların sıfır olacağına ihtimal vermiyorum, bence böyle bir sistem toplamak mantıksız, 10 yıl önce olsa belki toplanabilirdi.
Hocam internette satanlar var, soğutucu yetersiz kalırsa yanarmı işlemci direk yoksa açılmaz yada görüntü falanmı vermez ?

Hocam internette satanlar var, soğutucu yetersiz kalırsa yanarmı işlemci direk yoksa açılmaz ya da görüntü falan mı vermez?

İşlemci kolay kolay yanmaz ama çok ısınırsa ya anlık hız düşürür bu da oyunlarda ani FPS düşüşü yaratır ya da PC kapanır.

Geri
Yukarı