Q6600'lü sisteme 1300-1400TL ekran kartı önerisi

BlackNomx

Hectopat
Darboğaz yapacak biliyorum ama bir 5 6 ay sonra işlemci anakart RAM falan değiştireceğim. Onun için şimdilik ekran kartı alarak başlamak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
İlk önce işlemci yükseltin modlu Xeon'lar ucuz. Sonra GTX1050Ti en fazla GTX1060 düzeyi ekran kartı alabilirsiniz. RX570'te güzel olabilir.

Herkes bana kızacak ama RX 5500 XT al bence ama GTX 1650 Super'de alabilirsin lakin Sapphire alma sakın sorunlu oluyorlar ben bunu öğrendim hem de kötü yoldan şimdi iade edip ASUS alıyorum
İlk önce işlemci yükseltin modlu Xeon'lar ucuz. Sonra GTX1050Ti en fazla GTX1060 düzeyi ekran kartı alabilirsiniz. RX570'te güzel olabilir.
Ya 2.elden baksa 1050ti gibi kötü bir ekran kartı almaz ya

Q6600'ü zamanında 3.1 GHz OC'la kullanmış biri olarak 1080p'de GTX 750 Ti ile bile az da olsa darboğaz yaşadığım durumlar oldu. Size tavsiyem o kadar eski bir işlemcili sisteme yatırım yapmayın, o parayı kenara atıp yükselttiğinize değecek bir sistem toplamaya çalışın derim, ha ama illaki alacağım diyorsanız Q6600'ün pinlerini titretecek GTX 1650 Super/RX 570'lere göz atabilirsiniz 😀.

İşlemci almaya kalksam RAM'i ve anakartı var ve fiyatı 1400 TL'den çok daha fazla tutuyor APU bir Ryzen işlemci alıp bir süre idare etmeli miyim sizce? Ryzen 3 3200G gibi (APU diye duydum olmayabilir de)

İşlemci almaya kalksam RAM'i ve anakartı var ve fiyatı 1400 TL'den çok daha fazla tutuyor APU bir Ryzen işlemci alıp bir süre idare etmeli miyim sizce? Ryzen 3 3200G gibi (APU diye duydum olmayabilir de)
Eğer ileride eline para geçecekse olabilir. Güzel bir APU alınabilir. Fakat geçmez diyorsan düzgün bir kart tak yoluna bak. Ama o bütçe ile alabileceğin hiç bir karttan tam performans alamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı