Q6700-R7 240 Düşük oyun performansı

Barkoderler

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Geçenlerde PC parcaları aldım topladım fakat anlamadıgım bır sekılde oyunlarda FPS dusuk. Ornek verıyorum CS 1.6'da bıle 40 50 FPS alıyor.

PC bılesenlerı şöyle;
Intel chıpshet G41 anakart.
1333MHz 4x2 8 RAM.
R7 240 GDDR5 2 GB.
Intel Quad Q6700.

Ekran kartımın hiçbir zaman ısı derecesını 35'ın ustunde fazla gormedım. İşlemci kullanımımda çok yüksek oluyor Valorant da örnek. Acaba darboğaz mı oluyor? İşlemciyi yükseltsem sorun duzelır mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam arka planda işlemcinizi yiyen bir şeyler olabilir. Benim bilgisayar sizin bilgisayarınızdan çok daha düşük olsa da 150-200 FPS alıyorum. Girdiğiniz sunucuya göre de FPS değişebilir bunu da unutmayın lütfen. Eğer oyundaki low video quality ayarı kapalıysa da bunu yaşıyor olabilirsiniz.

Oyunlarda ekran kartı kullanımı 20 30 larda geziyor işlemci kullanımı cok yuksek. ekran kartı r7 240 ama gddr5 eski r7 240 degıl yani.

Oyunlarda ekran kartı kullanımı 20 30'larda geziyor işlemci kullanımı cok yuksek. Ekran kartı R7 240 ama GDDR5 eski R7 240 degıl yani.

Hocam Windows 10'un en son sürümünü mü kullanıyorsunuz? Eğer Windows 10'un en son sürümünü kullanıyorsanız Windows 10 LTSC/LTSC sürümlerini deneyebilirsiniz. Çünkü eski sistemlerde Windows 10'un son sürümleri zorlayabiliyor.

Hocam Windows 10'un en son sürümünü mü kullanıyorsunuz? Eğer Windows 10'un en son sürümünü kullanıyorsanız Windows 10 LTSC/LTSC sürümlerini deneyebilirsiniz. Çünkü eski sistemlerde Windows 10'un son sürümleri zorlayabiliyor.
windows 10 pro kullanıyorum.

yardım edecek yokmu?

Yeni konular

Geri
Yukarı