Q8200 OC arttırılınca sistem açılmıyor

fuatkorkmazz34

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Anakartım P45T-C51, işlemcim Q8200.

Dün overclock ilk defa yaptım bilgisayara. FSB'yi 333'ten 400e çektiğimde bilgisayarda sorun yok, sıcaklık değerini de yük altında ve boştaykenki halini bırakıyorum.FSB/DRAM ratio ise 820'lerde kalıyor.

Ama FSB'yi 410 yapmak istediğimde ekrana görüntü gelmemeye başlıyor, açar açmaz hiç gelmiyor yani. Klavye falanda görmüyor. Sonra BIOS sıfırlamak zorunda kalıyorum. Sebebi ne olabilir?

Overclock FSB 400 GHz 2.8'e çıktığında sıcaklık değerleri böyle. Ara ara sıcaklık değeri 75'i görüyor oyun içindeyken.

Dosya Ekleri

• overclock.png
    overclock.png
    25 KB · Görüntüleme: 22
  • overclock 2.jpg
    overclock 2.jpg
    57,3 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Anakartım P45T-C51, işlemcim Q8200.

Dün overclock ilk defa yaptım bilgisayara. FSB'yi 333'ten 400e çektiğimde bilgisayarda sorun yok, sıcaklık değerini de yük altında ve boştaykenki halini bırakıyorum.FSB/DRAM ratio ise 820'lerde kalıyor.

Ama FSB'yi 410 yapmak istediğimde ekrana görüntü gelmemeye başlıyor, açar açmaz hiç gelmiyor yani. Klavye falanda görmüyor. Sonra BIOS sıfırlamak zorunda kalıyorum. Sebebi ne olabilir?

Overclock FSB 400 GHz 2.8'e çıktığında sıcaklık değerleri böyle. Ara ara sıcaklık değeri 75'i görüyor oyun içindeyken.

Sistem kaldırmıyor demek ki. Ben de Q84000 kullanıyorum. 2.55 GHz yapamıyorum maks 2.5 GHz oluyor. Anakartın da P31.

Sistem kaldırmıyor demek ki. Ben de Q84000 kullanıyorum. 2.55 GHz yapamıyorum maks 2.5 GHz oluyor. Anakartın da P31.
Sistem yetmiyor derken hangi parça yetmiyordur acaba?

internetten arastirdigimda anakart tam oc canavari yaziyor.8gb ram rx550 ekran kartim var.300w psu var psu yetmiyor olabilir

FSB yerine CPU multiplier'ı arttırsan? FSB RAM'in hızına da arttırıyor o yüzden görüntü gelmiyordur.

Geri
Yukarı