Q8300 4 GB RAM sistemi hızlandırmak için tavsiyeler

ltachi

Hectopat
Arkadaşlar, küçük kuzenim için bilgisayar topluyoruz. Kasada ASRock G41C GS anakart var ve 2x2 GB DDR3 RAM var.

Ekran kartı olarak GT730 alacağız. Oynayacağı oyunlar sadece PUBG Mobile, Minecraft ve Roblox. Sadece işlemciye OC yapmak istemiyorum, ilk bilgisayarı olacak ve çok heyecanlı, mutlu etsin istiyorum. Onun için yapabileceğim tüm hızlandırmaları yapıp oyun oynasın istyorum.

Hızlandırmak için neler yapabileceğimi söyleyin. Sanırım çarpan kilidi var işlemcinin o yüzden çıkabildiğimce çıkmak istiyorum. PSU 12W kanallardan 284W veriyor.

Arkadaşlar, küçük kuzenim için bilgisayar topluyoruz. Kasada ASRock G41C GS anakart var ve 2x2 GB DDR3 RAM var.

Ekran kartı olarak GT730 alacağız. Oynayacağı oyunlar sadece PUBG Mobile, Minecraft ve Roblox. Sadece işlemciye OC yapmak istemiyorum, ilk bilgisayarı olacak ve çok heyecanlı, mutlu etsin istiyorum. Onun için yapabileceğim tüm hızlandırmaları yapıp oyun oynasın istyorum.

Hızlandırmak için neler yapabileceğimi söyleyin. Sanırım çarpan kilidi var işlemcinin o yüzden çıkabildiğimce çıkmak istiyorum. PSU 12W kanallardan 284W veriyor.

GT 730 2. el mi alınacak? Alınmayacaksa 0 GT 730 fiyatına 2. el GTX 750 Ti alınır.

Bu arada işlemci elinizde mi?
2.el 300TL'ye alacağım. Şu an 2.el için Sakarya'da GT750 Ti 900TL.

0 alacaksınız sanmıştım.

Bu arada işlemci elinizde mi?

0 alacaksınız sanmıştım.

Evet elimde işlemci OC yapmak istiyorum ama çarpan kilidi var. Sanırım eski işlemcilerde çarpan kilidi açılıyormuş. Nasıl yaparım biliyormusnuz.Ayrıca şöyle bir video buldum ne işe yarıyor yaptığı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet elimde işlemci OC yapmak istiyorum ama çarpan kilidi var. Sanırım eski işlemcilerde çarpan kilidi açılıyormuş. Nasıl yaparım biliyormusnuz.

Beni elimde de bir LGA 775 anakart var. İşlemci kötü olduğundan hiç nasıl OC yapılır araştırmadım ama bir bakayım.
  • RAM'i 8 GB 2x4 yapın.
  • SSD alın.
  • Üstteki yükseltmeleri yaptıysanız Windows 10 kurun.

Bütçe SSD için yetmiyor bence 4x2 RAM için de yetmez.

Geri
Yukarı