Q8300 ve RX550 sistemde drop ve FPS düşüşleri

Yalcin663

Centipat
Merhabalar, sistemime yeni ekran kartı aldım (RX550) ve VGA monitörüme HDMI to VGA dönüştürücü ile bağladım.
İlk defa NVIDIA'dan AMD ekran karta geçiş yaptım ve hangi Driver sürümü stabil bilmiyorum, en güncel versiyonunu yükledim. (20.7.2)
Oyunlarda hafif drop ve FPS düşüşleri yaşıyorum, MTA'da 60 FPS sabit alıyorum fakat sanki daha düşük FPS alıyormuşum gibi gösteriyor ekran.
Dönüştürücüden kaynaklanıyor olabilir mi? İlk defa kullanıyorum. Sistemim eski ekran kartımla ( NVIDIA GT 420 ) stabil çalışırken,
Bu ekran kartıyla stabil olarak çalışmıyor. Radeon ayarlarında herhangi bir yapmam gereken ayar var mı acaba? ( Monitör maksimum çözünürlük 1366X768 )
ETS 2'de işlemci %40-50 kullanımda, ekran kartı ise %100 olarak sabit, 40-53 FPS araları gidiyor.

Sistemim:
• PSU: Versatile VR-PSU300W ( 12V kanalından 336W )
• Anakart: ECS G31T-M7 v1.0.
• Ekran kartı: Sapphire RX550 2 GB GDDR5 Pulse 64 Bit.
• Işlemci: Intel Core 2 Quad Q8300 2.5 GHz.
• Bellek: 4 GB Kingston DDR2 800 MHz (2x2)
• SSD: SanDisk SSD Plus 120 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce de bu FPS düşüşleri ve droplar normal değil mi? PSU desen pek iyi değil, anakart desen o da giriş seviyesinin girişinde, ekran kartın günün bir tık altında, işlemcin iyi değil, RAM'lerin vasat, SSD yine idare eder. Yani bu sistemle öyle parlak FPS bekleme! Bence yeni sistem almalısın.

Merhabalar, sistemime yeni ekran kartı aldım (RX550) ve VGA monitörüme HDMI to VGA dönüştürücü ile bağladım.
İlk defa NVIDIA'dan AMD ekran karta geçiş yaptım ve hangi Driver sürümü stabil bilmiyorum, en güncel versiyonunu yükledim. (20.7.2)
Oyunlarda hafif drop ve FPS düşüşleri yaşıyorum, MTA'da 60 FPS sabit alıyorum fakat sanki daha düşük FPS alıyormuşum gibi gösteriyor ekran.
Dönüştürücüden kaynaklanıyor olabilir mi? İlk defa kullanıyorum. Sistemim eski ekran kartımla ( NVIDIA GT 420 ) stabil çalışırken,
Bu ekran kartıyla stabil olarak çalışmıyor. Radeon ayarlarında herhangi bir yapmam gereken ayar var mı acaba? ( Monitör maksimum çözünürlük 1366X768 )
ETS 2'de işlemci %40-50 kullanımda, ekran kartı ise %100 olarak sabit, 40-53 FPS araları gidiyor.

Sistemim:
• PSU: Versatile VR-PSU300W ( 12V kanalından 336W )
• Anakart: ECS G31T-M7 v1.0.
• Ekran kartı: Sapphire RX550 2 GB GDDR5 Pulse 64 Bit.
• Işlemci: Intel Core 2 Quad Q8300 2.5 GHz.
• Bellek: 4 GB Kingston DDR2 800 MHz (2x2)
• SSD: SanDisk SSD Plus 120 GB.

Darboğaz yapar testlere bakabilirsiniz YouTube'dan.

Senin yerinde olsam yapacağım ilk şey sistemden kurtulup yeni bir sistem toplamak olurdu. İleride satmak istediğinde satman bir hayli zor olacak.
Arkadaşların dediği gibi birkaç parçayı ikinci el alırsan çok kötü olmayan bir sistem çıkarırsın. Tabii bu benim önerim. Teşekkürler.
Arkadaşların dediği gibi birkaç parçayı ikinci el alırsan çok kötü olmayan bir sistem çıkarırsın. Tabii bu benim önerim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı