Q8400 GT1030 sistemde görüntü gidiyor ve ses cızırdıyor

Kerem Kocaman

Decapat
Selam, GT1030 kartımı dönüştürücüyle kullanıyorum. Bilgisayar açıldığında Windows'an sonra siyah ekranda kalıyor. Kabloyu çıkarıp takınca geliyor ekran. Tek sorun bu değil; video izlerken, müzik dinlerken falan seste cızırdama oluyor ve bügün yeni başlayan bi' sorun daha var. O da oyundayken ekran 2 saniyeliğine kararıp tekrar geliyor, 2 kere oldu bu. Sizce sorun dönüştürücüde mi yoksa ekran kartında mı sorun var? (NOT: Driver'ları DDU ile silip bir sürü versiyon denedim, hala aynı.)

-Q8400 2.66GHz (4 çekirdek)
-GT1030 Areo ITX 2GB
-6 GB RAM DDR3
-500 GB HDD

Selam arkadaşlar, bilgisayarımda uzunca süredir oyunlarda, Discord'da falan bir ses cızırtısı sorunu vardı. hala var 1-2 saniyelik ses cızırtıları. Bugün hoparlörün bass kısmındaki düğmeden hoparlörü kapadım ve ekran 3,-4 kere gidip geldi, en son geldi. Daha sonra tekrar denedim, aynı şekil oldu.

Şimdi benim neyim bozuk? Daha önce bir sürü konu açtım ve hiçbirinde sonuca varamadım. Bu hoparlörü kapatma olayını bügün keşfettim, sizce bunla ne alakası var ekranın?

Bir de PC açılırken Windows'tan sonra siyah ekrana düşüyor, dönüştürücüyü çıkarıp takınca düzeliyor. Şu ana kadar sorun dönüştürücüde sanıyordum ama şu an bence değil. hoparlörü kapatmayla ekran niye gitsin? Çok garip :( Yardımlarınız için şimdiden teşşekürler.

Ekran kartı : GT1030 Aero ITX (dönüştürücüyle kullanıyorum)
İşlemci: Q8400 4cpu 2.66ghz
RAM: 6GB DDR3

Yeni konular

Geri
Yukarı