Q8400 GT1030 sistemde görüntü gidiyor ve ses cızırdıyor

Kerem Kocaman

Decapat
Selam, GT1030 kartımı dönüştürücüyle kullanıyorum. Bilgisayar açıldığında Windows'an sonra siyah ekranda kalıyor. Kabloyu çıkarıp takınca geliyor ekran. Tek sorun bu değil; video izlerken, müzik dinlerken falan seste cızırdama oluyor ve bügün yeni başlayan bi' sorun daha var. O da oyundayken ekran 2 saniyeliğine kararıp tekrar geliyor, 2 kere oldu bu. Sizce sorun dönüştürücüde mi yoksa ekran kartında mı sorun var? (NOT: Driver'ları DDU ile silip bir sürü versiyon denedim, hala aynı.)

-Q8400 2.66GHz (4 çekirdek)
-GT1030 Areo ITX 2GB
-6 GB RAM DDR3
-500 GB HDD

Selam, GT1030 kartımı dönüştürücüyle kullanıyorum. Bilgisayar açıldığında Windows'an sonra siyah ekranda kalıyor. Kabloyu çıkarıp takınca geliyor ekran. Tek sorun bu değil; video izlerken, müzik dinlerken falan seste cızırdama oluyor ve bügün yeni başlayan bi' sorun daha var. O da oyundayken ekran 2 saniyeliğine kararıp tekrar geliyor, 2 kere oldu bu. Sizce sorun dönüştürücüde mi yoksa ekran kartında mı sorun var? (NOT: Driver'ları DDU ile silip bir sürü versiyon denedim, hala aynı.)

-Q8400 2.66GHz (4 çekirdek)
-GT1030 Areo ITX 2GB
-6 GB RAM DDR3
-500 GB HDD
Güç ile ilgili, monitörünüz adaptörlü mü? Değilse kablosu sağlam olmayabilir.

Monitör VGA olduğundan hdmi, vga dönüştürücüsü kullanıyorum. Bilgisayar açılırken windowsdan sonra görüntü gidiyor dönüştürücüyü ekran kartından çıkarıp takıyorum sonra geliyor.
Dönüştürücünüzle alakalı hocam, Televizyon varsa evde, HDMİ ile deneyin, eğer görüntü gitmiyorsa dönüştürücüyü değiştirin.

Dönüştürücünüzle alakalı hocam, Televizyon varsa evde, HDMİ ile deneyin, eğer görüntü gitmiyorsa dönüştürücüyü değiştirin.
Malesef elimde Hdmi yok ama biyerden bulup deniycem birde şey sorcam. Açılışta ekran gidince kabloyu ekran kartından çıkarıp takınca görüntü geliyor ama monitörden çıkarıp takınca gelmiyor sizce bu nedendir ?

Ama monitörden çıkarıp takınca gelmiyor sizce bu nedendir ?
Çünkü Dönüştürücüden sökünce dönüştürücü kapanıyor, rahatlıyor. Ama monitörden sökünce dönüştürücü kapanmıyor.
Aktif dönüştürücü alın, bunun gibi, pahalı olurlar ama bozulmazlar:

Çünkü Dönüştürücüden sökünce dönüştürücü kapanıyor, rahatlıyor. Ama monitörden sökünce dönüştürücü kapanmıyor.
Aktif dönüştürücü alın, bunun gibi, pahalı olurlar ama bozulmazlar:
bunun beyazı var slink marka

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı