Q8400 OC yapınca internet gidiyor

patatespc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben işlemcime overclock yaptıktan sonra internetim gidiyor. Q8400 2.66GHz işlemcimi 3GHz'ye internet gitmeden nasıl çıkaracağımı adımlarıyla anlatır mısınız?

Anakart: P5KPL.
İşlemci: Q8400.
RAM: 4 GB 800MHz.
Ekran kartı: GT 710.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben işlemcime overclock yaptıktan sonra internetim gidiyor. Q8400 2.66GHz işlemcimi 3GHz'ye internet gitmeden nasıl çıkaracağımı adımlarıyla anlatır mısınız?

Hata oluşuyor olabilir. O yüzden OC yapmadan kullanman en iyisi. Yapsan bile performansa çok etkisi olacağını zannetmiyorum.

Çıkartmak istediğiniz frekans çok cüzi bir artış. Sadece çarpanı değiştirerek bile çıkabileceğiniz basit bir artış.

Çıkartmak istediğiniz frekans çok cüzi bir artış. Sadece çarpanı değiştirerek bile çıkabileceğiniz basit bir artış.
Çarpanı değiştiremez. Kilitli. FSB hızını yükseltiğin için diğer çalışan birimlerinde bus hızları yükselecektir (PCI, PCI Express). İnternet çipinde yanlış değilsem PCI arabirimi üzerinde bağlanıyor. Onun hızı artınca stabilite sorunları gösteriyor.

Çarpanı değiştiremez. Kilitli. FSB hızını yükseltiğin için diğer çalışan birimlerinde bus hızları yükselecektir (PCI, PCI Express). İnternet çipinde yanlış değilsem PCI arabirimi üzerinde bağlanıyor. Onun hızı artınca stabilite sorunları gösteriyor.
Benim cahilliğim o zaman. Memleketteki bilgisayarda q6600 var. O kilitsizdi. Sadece çarpanla oynayarak 2.4 baz hızdan 3ghz bandına çıkıyordu. Vid değeri 1.21 olduğundan da voltaj ve ramlerle oynayarak 3.9 larda stabil çalışıyordu stok soğutması ile.

Bu bağlamda o zamanki tüm q serisini kilitsiz olarak düşünerek yazmıştım. Ama demekki kilitli modellerde varmış aralarında

Geri
Yukarı