Q8400 sistem mavi ekran veriyor

Ramazan5215

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selamün aleyküm arkadaşlar. Bilgisayarım CS, Valorant oynarken 1-2 saat içinde reset atıyor, mavi ekran veriyor. Ama hikaye oyunları oynarken 2 gün oynasam bile sorun olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Mavi ekran 0'da kalıyor, ilerlemiyor ve minidump dosyası oluşmuyor. Sorun tam olarak nerede, çözemedim. Yardımcı olur musunuz?
Ekran kartı: AMD Radeon R7 240 sıcaklık 40 derece.
İşlemci: Intel Core Duo Q8400 sıcaklık 60 derece.
Anakart: ASUS P5G41TMLX sıcaklık 34-36 derece.
6 GB RAM. (Farklı RAM'ler denendi, sorun devam ediyor)
350W PSU.

Belki CS:GO ve Valorant gibi oyunların Anti Cheat yazılımları sorun çıkartmış olabilir.

Önceden bir konuda sizinle ilerlemiştim baya. Sonunda SSD almıştınız galiba.

Ek olarak "sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

CS:GO ve Valorant dışında mavi ekran hatası alıyor musunuz? 2-3 gün CS:GO ve Valorant oynamayın. Mavi ekran alıp almadığınızı söyleyin.

Belki CS:GO ve Valorant gibi oyunların anti cheat yazılımları sorun çıkartmış olabilir.

Önceden bir konuda sizinle ilerlemiştim bayağı. Sonunda SSD almıştınız galiba.

CS:GO ve Valorant dışında mavi ekran hatası alıyor musunuz? 2-3 gün CS:GO ve Valorant oynamayın. Mavi ekran alıp almadığınızı söyley.

Belki CS:GO ve Valorant gibi oyunların anti cheat yazılımları sorun çıkartmış olabilir.

Önceden bir konuda sizinle ilerlemiştim bayağı. Sonunda SSD almıştınız galiba.

CS:GO ve Valorant dışında mavi ekran hatası alıyor musunuz? 2-3 gün CS:GO ve Valorant oynamayın. Mavi ekran alıp almadığınızı söyleyin.

Evet bayağı ilerlemiştik ve SSD almıştım. Dediğiniz gibi CS ve Valorant oynamadım. Mavi ekran almadım daha.

Galiba Anti Cheat yazılımları sorun çıkartıyor olabilir.

Arama çubuğuna " winver " yaz ve ekran görüntüsünü al ve paylaş. Windows 10 sürümünü güncel değil ise güncellettireceğim.

Galiba anti cheat yazılımları sorun çıkartıyor olabilir.

Arama çubuğuna " winver " yaz ve ekran görüntüsünü al ve paylaş. Windows 10 sürümünü güncel değil ise güncellettireceğim.

Kusura bakma az geç yazdım ama Win 7'deyken de aynı sorun vardı. Windows sürümüyle alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı