Q8400 sistemde FPS düşmesi

mahmut okan

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayara önceden de drop giriyordu drop sorunu belki virüstendir diye düşündüm, format attırdım bilgisayara fakat 2 gün sonra drop tekrar girmeye başladı ve bu çok can sıkıcı bir hal olmaya başladı, herhangi bir oyunu oynarken tak drop giriyor ses, görüntü donuyor ve kasadaki işlem ışığı sürekli yanıyor drop düzelince işlem ışığı normale dönüyor.
Neden kaynaklı bilmiyorum.
Sistem özelliklerim.
Windows 7 64 Bit işletim sistemi.
İşlemcim: Intel Core 2 Quad CPU Q8400 @2.66GHz 2.67GHz
4 GB DDR 3 RAM.
Depolama: Kingfast ata device 120 GB.
Ekran kartı: Intel G41 Express yonga kümesi.

SSD kaynaklı olduğunu düşünüyorum, CristalDiskİnfo veya CristalDiskMark ile testleri yapabilir misiniz?

SSD kaynaklı olduğunu düşünüyorum, cristaldiskinfo veya cristaldiskmark ile testleri yapabilir misiniz?

Yapayım.
SSD kaynaklı olduğunu düşünüyorum, cristaldiskinfo veya cristaldiskmark ile testleri yapabilir misiniz?

4.PNG

5.PNG

Testi yaparken 2 kez takıldı bilgisayar girdi.

Son düzenleme:
Hocam güvenli olmayan kapatma sayısı 139 diyor, elektrik kesintisi çok mu oluyor sizin orada?
Testi yaparken 2 kez takıldı bilgisayar girdi.

Tamam o zaman hocam, sorun çok yüksek ihtimalle SSD'de. Başka bir HDD veya SSD ile deneme yapabiliyor musunuz?

Hocam güvenli olmayan kapatma sayısı 139 diyor, elektrik kesintisi çok mu oluyor sizin orada?

Yok efendim fazla olmuyor şu aralar.

Tamam o zaman hocam, sorun çok yüksek ihtimalle SSD'de. Başka bir HDD veya SSD ile deneme yapabiliyor musunuz?

Maalesef hocam ek SSD veya HDD m yok.

Yeni SSD alma şansınız varsa sorunlu SSD'deki verilerinizi yedeklemenizi öneririm, Technopat'ın SSD ölüm testlerini izlemenizi de tavsiye ederim.

Hız konusunda siz SSD'nin hızını kendi gözlerinizle gördüğünüzden HDD size aşırı yavaş gelir. 240GB SSD alabilirsiniz; Patriot Burst, Samsung 870EVO gibi modellere bakabilirsiniz.

Hız konusunda siz SSD'nin hızını kendi gözlerinizle gördüğünüzden HDD size aşırı yavaş gelir. 240GB SSD alabilirsiniz; Patriot Burst, Samsung 870EVO gibi modellere bakabilirsiniz.

Teşekkür ederim efendim bir yeni SSD alıp denerim ondan sonra gene olursa yeni konu açarım :) yardımınız için sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı