Q8400 ve 750 Ti Fortnite rahat oynatır mı?

55superx

Megapat
Makaleler
2
Q8400 ve 750 Ti ile sistem topluyoruz. Ekran kartı boşta duruyordu işlemci Core 2 Duo olan işlemciyi yükselttik. Fortnite 720P ile drop olmadan oyun oynamak mümkün mü? İşlemci yeterli gelir mi? Yeterli gelmezse overclock yapılabilir mi?

İşlemci: Q8400
Ekran kartı: 750 Ti Zotac çift fanlı
Anakart: GA-G41M-Combo
RAM: 2x4 GB 1333MHz (2. Modül yeni alındı daha elimizde değil. )
PSU: 500W 80+ yeni aldık o yüzden bunu dert etmenize gerek yok. Gereksiz olmuş diyen olursa ileride yeni sistem toplanırsa onda da kullanırız diye aldık.
Soğutucu: Intel stok fan var ama iyi overclock yapılır derseniz ucuz bir kule tipi soğutucu alabilirim.

Sistemde uyumsuz bir parça var mı? En önemli soru oyun oynatır mı?
Ekran kartı performansını biliyorum ama işlemci çok mu kötü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız uygun. 100 TL gibi bir fiyata Xeon işlemci alırsanız size drop yaşatmaz. Xeon X5460 öneririm. Size rahatlıkta yeter.
BIOS modlaması gibi bir işlem gerektirir mi yoksa tak çalıştır şeklinde mi ? Sırf bu yüzden Xeon yerine Core 2 Quad almıştım.

BIOS modlaması gibi bir işlem gerektirir mi yoksa tak çalıştır şeklinde mi ? Sırf bu yüzden Xeon yerine Core 2 Quad almıştım.
BIOS güncelleyin yeter. İşlemci zaten modlanmış. Yapmanız gereken anakartın BIOS sürümünü son sürüm yapmak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı