Q8400 ve HD4650 Sistem Ne Kadar Eder?

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
Bende bir bilgisayar var. Satmak istiyorum sizce ne kadar eder?
  • Anakart: Foxconn G31MXP
  • Ekran kartı: Sapphire HD4650
  • RAM: İsmini bilmediğim birisinde ısı plakası olan 2 tane 2 GB RAM. En kisa surede modelini atacağım.
  • İşlemci: İntel Core2 Quad Q8400 4 gerçek çekirdekli 4 MB önbellek 2.66 GHZ işlemci.
  • HDD: WD 500 GB 7200 RPM HDD
  • Kasa: Bilmiyorum.
Birisi Athlon II X2 bilmem ney işlemcili, benim ekran kartindan olan bilgisayarı 400 TL'ye satiyor. Benim PC ne kadar eder? 400-500 ederse yaşadım. Ekran karti pek iyi sayılmaz ama işlemcim gunumuz şartlarda hala iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
En az 300TL`den satarsın sanırım. Düşük fiyatlı MOBA oyunları için arayanların ilgisini çekebilir.
300 az değil mi hocam ben 500 düşünüyorum. Anakartin guncel fiyatu 260 TL. İşlemci 2. El 130 TL.İşlemci 4 gerçek çekirdek LGA 775 olmasi lazim sanirim. Dedigim gibi adam bundsn kotu sistemi 400'e koymuş. Bu kasa 2. el toplamaya kalksak bana en az 600-700 arasi olur gibi geliyor. Yarin tum parcalarin fiyatlsrina bakacagim ekran karti 150 TL olmasi lazim.

En az dedim zaten :). 450-550TL kadar satabilirsin ama 600-700 falan zorlamaya pek gerek yok satmama ihtimali var ama sana kalmış.
Zaten o fiyata burdan alinmaz. 550 koyarim pazarlik payi ile :D. Adiyaman'da oturuyorum alinir mi acaba :(? Sistem gerçkten O.C'siz ama inanacaklarini pek sanmiyorum. Zaten simdi satmayida dusunmuyorum 1-2 ay sonra felan.

O kadar etmez diye düşünüyorum. Aynı sistemi sadece işlemcim E5300 idi 250 TL'ye sattım. 300-350'ye satabilirsin.
E5300 ve Q8400 arasinda baya fark var ama. Ayrica diğer bileşenler de kaliteli benim. Gerek 7200 RPM HDD olsun, gerek 260 TL'lik anakart olsun. Anakartta PCI Express X16 ekran karti slotu olmasi işlemci soğutucunun stok soğutucudan iyi olmasi kasa vs. genel olarak iyi. Baya uzun suredir kullaniyorum herhangi bir mavi ekran veya hata ile karsilasmadim. Adam althon işlemcili PC'yi 400 TL'ye satiyor. Arkadasim gitti 250 TL'ye ekran kartsiz PC aldi. Ayrica islemcisi Core2 Duo idi. Tam numarasini hatirlamiyorum ama benimkinden kotuydu onu hatirliyorum. Yani?

Bu arada PSU FSP marka 400W ayrica 12V kanalindan 336W veriyor. Yani kaliteli. FSP baya kaliteli diye biliyorum.

Anakart'a takmışsın ama o anakart 100 TL etmez. O anakart'ı 10'a katlayacak 775 pin DDR2 yada DDR3 anakartlar maxiumum 150 TL zaten.

Anakart'a takmışsın ama o anakart 100 TL etmez. O anakart'ı 10'a katlayacak 775 pin DDR2 yada DDR3 anakartlar maxiumum 150 TL zaten.
Hmmm...
Foxconn G31mxp-k I7 Lga775 Anakart - n11.com
Neyse o o kadar onemli degil de genede dedigim gibi ekran kartsiz Core2 Duo sistemi 250 TL'ye satiyorlar. Ben o arkadasim almadan once bana sordu ben de baktim. 250 TL'ye ekran kartli sistem goremedim. O da Core2 Duo'lu sistemlerdi. 1 ay once felandi herhalde.

Guncelleme :Anakart Foxconn G31MXP-K.

Son düzenleme:
Overclock zaten imkansızdır. O anakart overclock destekleyen bir anakart değildir. Açıkcası 500 TL eder mi? Benim düşünceme göre çok zor seviyede. DDR 3 destekli anakartları 75 TL gibi fiyatlardan çokca satıldığını gördüm. Q9650 gibi bir işlemciyi 150 civarına satanlar oldu. Q9650, Maximus Formula anakart, 6 GB RAM ve R9 270X'li sistem 700 civarına alıcı bulamıyor bu yüzden biraz zor o fiyata ama ticaret bu olmaz diye bir durumda yok. İnşallah istediğiniz fiyattan alıcı bulursunuz biran önce. Güzel ticaretler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı