Q9300 GT 710 sistemde ekranda dalgalanmalar oluyor

KIZIL BARON

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Denizci
Benim bilgisayarda ekran kartında VGA'da bu sorun oluşuyor. Titreme de var HDMI girişe takılıyorum sorun düzeliyor, ekran sarsıntı yapıyor neden kaynaklanıyor bu? Bir türlü çözemedim bu sorunu.
  • Q9300 4 çekirdek işlemci.
  • 8 GB RAM.
  • 350 watt güç kaynağı.
  • GT 710 ekran kartı 1 GB.​

Benim bilgisayarda ekran kartında VGA'da bu sorun oluşuyor. Titreme de var HDMI girişe takılıyorum sorun düzeliyor, ekran sarsıntı yapıyor neden kaynaklanıyor bu? Bir türlü çözemedim bu sorunu.
  • Q9300 4 çekirdek işlemci.
  • 8 GB RAM.
  • 350 watt güç kaynağı.
  • GT 710 ekran kartı 1 GB.​
Analog girişe sahip dijital destekli monitörlerde hep oluyor bu durum. Benim monitörüm de aynı. VGA'da atlamalı görüntü veriyor ve gerçekten sinir bozucu. HDMI'da kullan, hem dijital giriş, slot giriş gecikmesi gibi değerler de çok daha az olur.

Yenileme hızını kontrol et.

60 Hz gösteriyor.

Analog girişe sahip dijital destekli monitörlerde hep oluyor bu durum. Benim monitörüm de aynı. VGA'da atlamalı görüntü veriyor ve gerçekten sinir bozucu. HDMI'da kullan, hem dijital giriş, slot giriş gecikmesi gibi değerler de çok daha az olur.

Hocam zaten monitör de HDMI girişi yok sadece VGA var çevirici ile bağladım.

60 Hz gösteriyor.

Hocam zaten monitör de HDMI girişi yok sadece VGA var çevirici ile bağladım.
60 Hz göstermesinin nedeni dönüştürücü. Hem çevirici olması nedeni ile hem de tam desteklediği Hz değerinde olmamasından kaynaklı görüntü yırtılma yapıyor monitörün desteklediği Hz değerinin altındaysa.

60 Hz göstermesinin nedeni dönüştürücü. Hem çevirici olması nedeni ile hem de tam desteklediği Hz değerinde olmamasından kaynaklı görüntü yırtılma yapıyor monitörün desteklediği Hz değerinin altındaysa.

Bakayım tekrar VGA'ya alacağım Hz'lerle oynayayım biraz acaba kartta bir sorun mu var diyorum içimden.

Geri
Yukarı