Q9400 9800 GT sistem oyunlarda donuyor

zValiant

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i3-4130.
Ekran kartı: AMD Radeon RX 480 4 GB.
RAM: Kingston 8 GB DDR3 1333MHz.
Depolama: 230 GB SATA3 SSD.
Anakart: Gigabyte H81M-DS2 rev 3.0.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro 64-bit 23H2.
Meslek
Öğrenci
Merhaba, başlıkta çok anlatamadım. Herhangi bir oyunu açtığımda bir süre sonra oyun donuyor ve oyunda bazı öğeler kayboluyor. Mesela oyunun haritasındaki bazı öğeler birden yok oluyor ve gökyüzü gidiyor falan. Bazen ALT-CTRL-DEL yapınca düzeliyor. Bazen ise oyundan atıyor. Bir iki oyunda değil neredeyse her oyunda var. O donma olasıya kadar oyunların performansında hiçbir sıkıntı yok normal FPS değerlerinde oynatıyor. Ayrıca bazen "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu." hatası alıyorum ve oyun kapanıyor. Grafik sürücüsü güncel.

Sistem bilgileri:
  • İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9400 4 çekirdek 2.66GHz
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce 9800 GT 1GB.
  • RAM: 4 GB DDR3 SDRAM 1333MHz.
  • Depolama: 250GB SATA 3 HDD.
  • Yedek depolama: 250GB SATA 2 HDD.
  • İşletim sistemi: Windows 8.1 Pro X64 Build 9600.

Son düzenleme:
Merhaba, başlıkta çok anlatamadım. Herhangi bir oyunu açtığımda bir süre sonra oyun donuyor ve oyunda bazı öğeler kayboluyor. Mesela oyunun haritasındaki bazı öğeler birden yok oluyor ve gökyüzü gidiyor falan. Bazen alt-CTRL-del yapınca düzeliyor. Bazen ise oyundan atıyor. Bir iki oyunda değil neredeyse her oyunda var. O donma olasıya kadar oyunların performansında hiçbir sıkıntı yok normal FPS değerlerinde oynatıyor. Ayrıca bazen "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu." hatası alıyorum ve oyun kapanıyor. Grafik sürücüsü güncel.

sistem bilgileri:
  • İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9400 4 çekirdek 2.66GHz
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce 9800 GT 1GB.
  • RAM: 4 GB DDR3 SDRAM 1333MHz.
  • Depolama: 250GB SATA 3 HDD.
  • Yedek depolama: 250GB SATA 2 HDD.
  • İşletim sistemi: Windows 8.1 Pro X64 Build 9600.

Gökyüzü kaybolma sorunu yüksek ihtimal HDD'den kaynaklanıyor hocam.

GPU'yu bir kontrol etmelisin. Artık yaşından ötürü sıkıntı çıkartıyor olabilir.
Sistemi yeni aldık, GPU'nun üzerindeki fanın bir ayağı PTT kargo sağolsun kırılmış. Fakat ısı değerlerinde bir sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı