Q9400 sistem kendiliğinden kapanıyor

Shadowslayer

Hectopat
Makaleler
2
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
HDD 320
Ekran kartı
5400 Series
Anakart
GA-G41MT-ES2L
İşlemci
Quad 9400
Arkadaşlar, yeni anakart taktım bilgisayara ve bu sorunlar oluşmaya başladı ama sorunu bulamıyorum. Çünkü her şey yerli yerinde. Bilgisayar kendi kendine kapanıyor nedenini bilmiyorum ve Windows bir tık kasmaya başladı gibime geldi ama her parça uyuyor. Her an kapanabilir bunu yazarken.
Unutmuşum. Anakart G31-M7-TE'den geçtim ve 2x4 şeklinde RAM sipariş ettim yakın zamanda takacağım. Sorun düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı yeni olarak almadınız herhalde 2 ci el olarak temin ettiniz. Temiz bir kurulum yapmayı ondan önce sistemi yük altına sokmayı deneyin anakartta sorun ola bilir.
evet babamın bir arkadaşının kasasından aldım anakartı ve eski bir anakart. temiz bir kurulum derken ne yapabilirim?

İşlemci sıcaklık değerlerini kontrol ediniz belki işlemci soğutucu bloğunu oturtamamışsınızdır. İşlemci 100 dereceyi geçerse kendini kapatır.

Durum böyle. Bu arada evet CPU fanının 1 mandalını bunalmamak için otutturmaya uğraşmak istemedim

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    30,1 KB · Görüntüleme: 27
Evet babamın bir arkadaşının kasasından aldım anakartı ve eski bir anakart. Temiz bir kurulum derken ne yapabilirim?

Durum böyle. Bu arada evet CPU fanının 1 mandalını bunalmamak için otutturmaya uğraşmak istemedim

Eksik mandalmı var hocam 1 tane eksik mi?

evet babamın bir arkadaşının kasasından aldım anakartı ve eski bir anakart. temiz bir kurulum derken ne yapabilirim?

zaten o 1 mandal yüzünden işlemci soğuyamıo yüksek ısıdan kendini kapatıyor. Temiz kurulum ise format atılması demektir. Cpu temp indirip değerleri bizimle paylaşın

O bir mandalın bile çok önemi var maalesef, 95W TDP'ye sahip bir işlemciyi kullanıyorsunuz, soğutma önemli. Bu arada anakart yonga seti değişmiş, aslında temiz kurulumla yeni anakarta geçmek daha sağlıklı olurdu.

Hangisi sıcaklık gösteriyor? Ve 55 60 arası var fazla değil mi?

Bu değerler yük altındaki değerler mi?

Geri
Yukarı