Q9400 sistem kendiliğinden kapanıyor

Shadowslayer

Hectopat
Makaleler
2
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
HDD 320
Ekran kartı
5400 Series
Anakart
GA-G41MT-ES2L
İşlemci
Quad 9400
Arkadaşlar, yeni anakart taktım bilgisayara ve bu sorunlar oluşmaya başladı ama sorunu bulamıyorum. Çünkü her şey yerli yerinde. Bilgisayar kendi kendine kapanıyor nedenini bilmiyorum ve Windows bir tık kasmaya başladı gibime geldi ama her parça uyuyor. Her an kapanabilir bunu yazarken.
Unutmuşum. Anakart G31-M7-TE'den geçtim ve 2x4 şeklinde RAM sipariş ettim yakın zamanda takacağım. Sorun düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

https://www.hepsiburada.com/pny-cs9...content=c&utm_term=1890&wt_pc=cimri.c.1890.pc bence bunu alın daha iyi.

Hocam ben hep iyi oyunlar oynamak istemişimdir. Sonunda az da olsa iyi PC sahip olacağım 8 GB RAM taktığımda. Hangi oyunlar oynanır? 1 arkadaşım var PC'si olan onunki biraz daha iyi sadece onunla oynamak için ve tek oynamak için hikayeli oyunlar önerebilir misiniz acaba?

HD5450'dir muhtemelen sizin ekran kartı, o yüzden pek de bir performans artışı falan beklemeyin derim, kartın gücü belli. Onun dışında sizin sisteminiz çerçevesinde Online olarak en düşük ayarlarda belki Valorant - CS:GO/CS1.6, hikayeli olarak da ekran kartı sorun yaratır fakat Metro ve Wolfenstein serilerine bakmanızı öneririm, hikayelerini çok beğeniyorum bu serilerin. Onun dışında Half-Life, Max Payne, Portal, Call of Duty serilerine de bakabilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/pny-cs9...content=c&utm_term=1890&wt_pc=cimri.c.1890.pc bence bunu alın daha iyi.

HD5450'dir muhtemelen sizin ekran kartı, o yüzden pek de bir performans artışı falan beklemeyin derim, kartın gücü belli. Onun dışında sizin sisteminiz çerçevesinde Online olarak en düşük ayarlarda belki Valorant - CS:GO/CS1.6, hikayeli olarak da ekran kartı sorun yaratır fakat Metro ve Wolfenstein serilerine bakmanızı öneririm, hikayelerini çok beğeniyorum bu serilerin. Onun dışında Half-Life, Max Payne, Portal, Call of Duty serilerine de bakabilirsiniz.
bu anakarta en iyi hangi ekran kartı takabilirim acaba öneriniz varmı?

2. el ssd alsam sorun olmaz değilmi

Bu anakarta en iyi hangi ekran kartı takabilirim acaba öneriniz var mı?

RTX 3090 Ti bile takabilirsiniz, ekran kartı uyumunun anakartla olan tek ilgisi PCI-e olup olmaması. O işlemciye maksimum GTX750 Ti - R7 265 falan takabilirsiniz gider üstü darboğaz yaşatır.

2. el SSD alsam sorun olmaz değil mi?

Tavsiyem yakın fiyatlara sıfırı varken sıfır almanız, depolama kısmında ikinci el sorun çıkarabilir.

RTX 3090 Ti bile takabilirsiniz, ekran kartı uyumunun anakartla olan tek ilgisi PCI-e olup olmaması. O işlemciye maksimum GTX750 Ti - R7 265 falan takabilirsiniz gider üstü darboğaz yaşatır.

Tavsiyem yakın fiyatlara sıfırı varken sıfır almanız, depolama kısmında ikinci el sorun çıkarabilir.

bunu buldum bu hdd mi ssd mi anlayamadım. ama bu fiyata neden bu kadar ucuz anlamadım

bunu buldum gt 750 ti mi daha mantıklı bu mu gt 750 ti biraz fazla pahalı geldi de

https://www.hepsiburada.com/seagate...3-0-ncq-sabit-disk-st500dm009-p-hbv000006udsi
Bunu buldum bu HDD mi SSD mi anlayamadım. Ama bu fiyata neden bu kadar ucuz anlamadım

Bu SSD değil HDD, benim attığım SSD'yi alabilirsiniz, kendim de kullanıyorum memnunum.

Bunu buldum GT 750 Ti mi daha mantıklı bu mu GT 750 Ti biraz fazla pahalı geldi de

Ekran kartı için yeni bir konu açın ve "ikinci el olarak" öneri isteyin.

Hocam önerdiğiniz SSD GB'ı düşük geldi bana başka önereceğiniz 3.5" bir SSD var mı?

Windows ve basit oyunlar için yeterli hocam, geri kalan her şeyi elinizdeki 320GB'lık HDD'ye kurarsınız.

Windows ve basit oyunlar için yeterli hocam, geri kalan her şeyi elinizdeki 320GB'lık HDD'ye kurarsınız.
tamamdır sağolun hocam sorularım bu kadardı iyi geceler size

hocam ssd alırsam eğer windows'u ssd ye kurmam gerekir değilmi daha hızlanması için.

Geri
Yukarı