Çözüldü QEMU/KVM ekran kartını tanımıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tacohub

Kilopat
Yer
İzmir
Merhabalar, yakın zamanda Ubuntu'ya geçiş yaptım fakat QEMU/KVM ile Windows 10'da kullanmak istiyorum. YouTube'daki bir rehberi takip ederek gerekli olan neredeyse her şeyi kurmayı başardım fakat Windows 10'u başlattığım zaman Windows ekran kartımı tanımlayamadı. GPU PasstThrough yaptığım için ekran kartımın aynı şekilde Windows 10'da kullanabilmem gerekiyordu fakat maalesef şu anda Windows 10 ekran kartını algılamıyor. "NVIDIA-VBIOS-VFIO-Patcher" adında bir yazılım sayesinde ekran kartımın ROM dosyasını yamalamam gerekti yoksa siyah ekranda kalıyordu. Siyah ekran sorunu ortadan kalktı fakat şimdi de ekran kartını tanımlamıyor. PCI aygıtı olarak ekran kartımı ve ses sürücüsünü eklememe rağmen maalesef soruna çözüm bulamadım.
Arkadaşlar sorunu kendim çözdüm umarım ileride yardımcı olabilir. Wiki adresindeki adımları tek tek uyguladıktan sonra sorun ortadan kalktı. Fakat dikkatli olmanız gerekiyor çünkü adımlar ve kullandığınız Linux dağıtımı önemli. Şu anda code 43 hatası alıyorum fakat gayet normal bir hata çözümü internette var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı