QNB Finansbank Parapuan Nasıl Kullanılır?

Eyyüp İ.

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar,

Finansbank kredi kartında birikmiş puanım var. Bu aralar kulaklık veya Harddisk almayı düşünüyorum. Araştırdığın kadarıyla parapuanlar Mediamarkt, HızlıAl.com ve n11.com gibi sitelerde geçerli.

Tecrübem, bilgim olmadığı için burada sorma ihtiyacı duydum.

Merak ettiklerim;
  • - Bu parapuanlar ile nerelerden alışveriş yapabiliyoruz?
  • - Hem online hem de mağazadan alışverişlerde kullanabiliyor muyuz?
  • - Parapuanlar satın alınacak (200-300 liralık) ürünün fiyatının ne kadarını kapsıyor?
  • - Parapuanların ₺ karşılığı nedir?

Kısaca bu Parapuan işi nasıl işliyor? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar,

Finansbank kredi kartında birikmiş puanım var. Bu aralar kulaklık veya Harddisk almayı düşünüyorum. Araştırdığın kadarıyla parapuanlar Mediamarkt, HızlıAl.com ve n11.com gibi sitelerde geçerli.

Tecrübem, bilgim olmadığı için burada sorma ihtiyacı duydum.

Merak ettiklerim;
  • - Bu parapuanlar ile nerelerden alışveriş yapabiliyoruz?
  • - Hem online hem de mağazadan alışverişlerde kullanabiliyor muyuz?
  • - Parapuanlar satın alınacak (200-300 liralık) ürünün fiyatının ne kadarını kapsıyor?
  • - Parapuanların ₺ karşılığı nedir?

Kısaca bu Parapuan işi nasıl işliyor? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dostum merhaba,

Konu üzerinden vakit geçmiş fakat cevapsız kalmasın;
Parapuanlar ile Finansbank POS'u olan heryerden kullanım yapabilirsin. Şunu belirteyim; bonus ortaklığındaki bir POS'tan, ya da Akbank POS'undan vs. Parapuan ile alışveriş yapamazsın. Eğer o işyerinin Finansbank posu varsa kullanabilirsin. Bazı büyük firmalar ortak pos kullanıyor. Bu da şu demek; tek bir banka POS'u altında tüm banka sistemleri entegre ediliyor. Örneğin bir garanti bankası posuna, diğer bankaların entegre olması. Tek makina, 7-8 banka. Örnek: Mediamarkt. Tek pos kullanır. Neredeyse her banka ve bonus, parapuan, chip para vs. geçer.

Mağazadan kesinlikle kullanabilirsin. Online olarak; eğer ilgili firma Finansbank sanal posu da kullanıyor ve para puan sorgulatma ekranı çıkarıyorsa(n11 de var mesela) kullanabilirsin.

Ne kadar parapuanın varsa toplam ürün bedeli içersinden düşebilirsin. Ürünün fiyatının tamamını bile karşılar eğer o ürün değeri kadar parapuanın varsa.

Parapuanlarının TL karşılığını internet şubesinden, internet şuben yoksa; telefon bankacılığındaki kart bilgileri menüsünden öğrenebilirsin.

Başka sorun olursa yardımcı olurum.
İyi alışverişler.

Dostum merhaba,

Konu üzerinden vakit geçmiş fakat cevapsız kalmasın;
Parapuanlar ile Finansbank POS'u olan heryerden kullanım yapabilirsin. Şunu belirteyim; bonus ortaklığındaki bir POS'tan, ya da Akbank POS'undan vs. Parapuan ile alışveriş yapamazsın. Eğer o işyerinin Finansbank posu varsa kullanabilirsin. Bazı büyük firmalar ortak pos kullanıyor. Bu da şu demek; tek bir banka POS'u altında tüm banka sistemleri entegre ediliyor. Örneğin bir garanti bankası posuna, diğer bankaların entegre olması. Tek makina, 7-8 banka. Örnek: Mediamarkt. Tek pos kullanır. Neredeyse her banka ve bonus, parapuan, chip para vs. geçer.

Mağazadan kesinlikle kullanabilirsin. Online olarak; eğer ilgili firma Finansbank sanal posu da kullanıyor ve para puan sorgulatma ekranı çıkarıyorsa(n11 de var mesela) kullanabilirsin.

Ne kadar parapuanın varsa toplam ürün bedeli içersinden düşebilirsin. Ürünün fiyatının tamamını bile karşılar eğer o ürün değeri kadar parapuanın varsa.

Parapuanlarının TL karşılığını internet şubesinden, internet şuben yoksa; telefon bankacılığındaki kart bilgileri menüsünden öğrenebilirsin.

Başka sorun olursa yardımcı olurum.
İyi alışverişler.
Cevabın gayet eğitici ve öğretici oldu. Çok teşekkür ederim cevap verdiğin için. [emoji4]

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı