Qosmio Isınma Sorunu

K

Kifune

Ziyaretçi
Bilgisayarımı alalı 8 ay oldu ilk aldığımda böyle bir sorunum yoktu. Şu son aylarda bilgisayarım crysis 3 ü 40-50 dk oynadıktan sonra kapanıyor. Bf3 oynarkende 90-93 derece oluyor ekran kartım. Ben bunun çözümü olarak ekran kartının bulunduğu yerin üstüne gelecek şekilde usb fan koyuyorum öyle olunca kapanmıyor. Leptop fanımı hızlandırmanın bir yolu var mıdır? Yoksa tozdan mı böyle olmuştur ? Cevaplarınızı bekliyorum...

Ömer Gündüz

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Yer
İstanbul
Yeterli bilgi ve beceriye sahipsen açıp tozları temizle, daha sonra termal macunu thermaltake TG-2 gibi kaliteli bir macunla yenile. Tabii ki önce güzelce işlemci, GPU ve soğutucu yüzeylerinden temizledikten sonra...

KS
K

Kifune

Ziyaretçi
Daha önce leptop açıp temizledim ama bunun garantisi var. Bir de fanı manuel kontrol edebileceğim program biliyor musunuz? Oyunlarda fanın devir hızını arttırmak için.

KS
K

Kifune

Ziyaretçi
Onu bilemiyorum ama bu durumda servise gönderin ve bu temizlik-macun değişimini talep edin..
Servise gonderdim termal bakim yapildi. Fanda bir degisiklik var daha hizli calismaya baslamis isi hassasiyeti artmis sanirim artik bf3 crysis 3 gibi oyunlarda 85 dereceyi gecmiyor. Tesekkurler :)

Yukarı