Qtile WM, shutdown, sleep, reboot komutları nasıl ayarlanır?

277726

Hectopat
Makaleler
4
Qtile Config dosyası ile sadece WM'den çıkış yaptırabildim. Herhangi bir fikir?

Aslında şu an qtile giriş yaparken kullandığım. Xinitrc dosyamı LightDM de qtile giriş yaparken çalıştırabilirsem LightDM aracılığı ile bilgisayarı kapatabilirim. Şu an acilen kapatmayı bulmam lazım çünkü qtile ayarladığımdan beri sistem kapanmıyor :D.

Bu arada Gentoo kullanıyorum. Openrc ile shutdown komutunu da bir türlü bulamadım...

Son düzenleyen: Moderatör:
Elogind araciligiyla loginctl poweroff komutu ile sistem kapatiliyor. Lutfen Gentoo Wiki'ye bakiniz. Bunun gibi sorunlarin cozumu genllikle oluyor

Zaten tüm gentoo sorunlarımı oradan halletmeye çalışıyorum. Hatta çoğu sorunumu yabancı kaynaklardan arıyorum ama bununla alakalı yaptığım ayarların hiçbiri işe yaramazsa buraya yazıyorum.

Kusura bakmayin, bilmeden davrandim. Bu arada ise yariyor mu?

Ne demek önemli değil. Wiki de aratıp görmememin nedeni Gentoo yeni öğreniyorum. Elogind ne işe yaradığına dair hiçbir fikrim yoktu :). Wiki de her bilgi var ama hangisinin ne işe yaradığını bilmediğim için ismiyle aramadığım zaman pek sonuca ulaşamıyorum. Genel de forum.Gentoo da illaki çözümü bulurum ama orada da bulamamıştım ve en son buraya yazmıştım.

Qtile ile alakalı bir problemden dolayı suspend ve hibernate testi başarısız oldu ama shutdown ve restart sorunsuz çalışıyor.

Şimdilik beni kurtardnız teşekkür ederim ama qtile eklemek için biraz araştırmam gerekecek. Komut çalıştırması için widget ve extensionlarını buldum ama bir türlü tam anlamıyla çalışmadılar :). Olmadı kendi Widget'ımı kodlayacağım çünkü yabancı forumlar da bile bununla alakalı pek bir şey bulamadım :D.

Geri
Yukarı