Quad Channel vs Dual Channel RAM

OYUNLAR İÇİN SİZCE HANGİSİ ÖNEMLİ ?

• Oy verenlerin toplamı
    8
  • Anket kapandı .

Untethered

Hectopat
Yer
türkiye
Daha fazla  
Meslek
ısıtmak soğutma iklimlendirme
iyi forumlar, arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacak.

1. sistem.

Anakart: ASUS Prime Z390-A/H10 4266MHz.
RAM: G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident Z 4266MHz [ bu sistem Dual Channel ]
İşlemci: Intel Core i9 9900KS.
Ekran kartı: RTX 2070 s.

2. sistem

Anakart: MSI creator X299 4266MHz.
RAM: Corsair Vengeance 8x8 3600 MHz [OC 4266] [ bu sistem Quad Channel ]
İşlemci: Intel Core i9 10900X.
Ekran kartı: RTX 2070 s.

Bazı araştırmalarıma göre Dual Channel sistemlerin ekran kartı kullanımı %60 70'lerde geziyorken Quad sistemlerin aynı ekran kartı ile aynı oyun ayarlarında kullanım oranı %90 95'lerde seyrediyor burada FPS farkı gözle görülebilir derece'de fazla şimdi benim size sormak istedim soru şu Intel 9900KS işlemci ile Intel i9 10900X hemen hemen aynı performansı veriyor Dual Channel sistemde, 10900X işlemci alıp RAM'lerimi Quad olarak çalıştırsam i9 9900KS'den daha performanslımı çalışır?

Quad Channel neden yapmak istedime gelirsek, bütün oyunları ben en düşük ayarlarda oynuyorum bu yüzden ekran kartı kullanımı %40 larda geziyor ve RAM'lere takıldını anlayabiliyorum, CS GO, PUBG, Fortnite, birçok FPS oyunu birkaç test videolarına baktım GTX 1080 Ti Dual Channel ve Quad Channel performanslarına Quad olan daha iyi bir sonuç ortaya koyduğunu gördüm.

Yeni sisteme geçeceğim için sizden önerilerinizi ve değerli güzel yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Şu anki sistemim.

Anakart: H61-M LX 2.0v.
İşlemci: Intel i7 3770.
Ekran kartı: GTX 1050 Ti.
RAM: 1x8 GB 1866 CL7 RAM.
Monitör: BenQ Zowie XL2546 240 Hz

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bütçeniz el veriyor ise quad bir tık daha iyi ama benim incelediği testlerde single ile dual ın arası çok fazla idi ama quad da o kadar fark yoktu. Şimdilik dual takılıp sonra quad a geçebilirsiniz.

Eğer bütçeniz el veriyor ise quad bir tık daha iyi ama benim incelediği testlerde single ile dual ın arası çok fazla idi ama quad da o kadar fark yoktu. Şimdilik dual takılıp sonra quad a geçebilirsiniz.
Sizin incelediğiniz testler oyun ayarları yüksekte olduğu için pek bi fark gözükmemiştir ben very lowda merak ediyordum. Sizce yukarda belirtmiş olduğum sistem için görüşün varmı eklemek veya eksiltmem gereken parça.
Konu Güncel ! ! !

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı