Quad Q8200 için Windows 7 vs Windows 10

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, konuyu tam olarak nereye açacağımı bilemediğimden buraya açtım. Yöneticiler gerekli yere taşırlarsa sevinirim.

Sistemim;
Quad Q8200.
2X2 DDR2 RAM.
GTX 550 Ti.

Benim oynadığım oyunlar mobil PUBG ve CS:GO.

FPS programlarıyla CS:GO testlerinde işlemciye %100, GPU %50'yi geçmeyecek şekilde çalışıyor. Görünürde bir darboğaz var ama bu işlemci o ekran kartını besleyecek diye düşünüyordum. Sistemim eski DDR2 hem de onun için Windows 7 daha mı iyi olur diye düşünüyorum. Şu an Windows 10 Pro 64-Bit kurulu. CS:GO'da 30-60 FPS arası alıyorum. Ayarlarda Full Low ve çözünürlük düşük olunca daha az FPS alıyorum. 1080P bazı ayarlar yüksekteyken 40-60 FPS alıyorum ama o da sabit değil ani 25-30 FPS kadar düşmeler oluyor. Bu kart bence en kötü 70-100 arası oynatması gerekiyor. Şu an ki işletim sistemimi değiştirmeyi denesem mi?

Windows 10 daha iyi gibi yorumlar yapmayın. Bundan önce ki sistemim yüksek özelliklere sahipti onda Windows 10 çok rahat şekilde kullanıyorum ama şu anki sistem eski olduğu için Windows 7 düşünüyorum. Çözüm odaklı cevaplar bekliyorum. Belirttiğim gibi şu anki zaten Windows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 gereksiz arkaplan uygulamaları ile başa çıkılamayan işletim sistemi. Windows 7 desteği bitti, benim size tavsiyem 8.1 olacaktır.

Biraz önce Windows 7 kurdum. Testlerimi yapayım olumsuz olursa Windows 8.1'e geçeyim. Cevaplarınız için teşekkürler. Sonucu buraya yazarım. Benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar da çözümünü bulur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı