Quadro FX1400 Yerine Yeni Ekran Kartı Önerisi

• Konuyu başlatan edvs
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 964

edvs

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eski bir bilgisayarım var. Aslen bu bilgisayarda ofis işleri yapılıyor. Ekstradan autocad ve vesair tarzda çizim programları kullanılıyor. Render yapılmıyor. Bilgisayarın üstünde nvidia Quadro FX1400 mevcut. (10 senelik ekran kartı). Ben bu bilgisayara çok güçlü olmasada en azından FX1400 kadar güçlü ekran kartı tavsiyelerinizi almak istiyorum. Bilgisyarda dediğim işlemler yapıldığı için buna uygun bir şeyler önerin lütfen.

Özellikle belirteyim,
  • Ekran kartları konusunda hiçbir bilgim yok.
  • Fazla pahalı bir şey almak istemiyorum. (Oyun oynanmadığı için)
  • En azından güncel directx windows 8 gibi destekleri olması tercihim. (Aslen yazda win 8'e geçireceğm için böyle bir gereksinim duyuyorum zaten.)

Yok PCI-E x16 da. Önerdiğiniz kartlar benim sisteme çok fazla. İlla Quadro olacak diye bir şart yok. Aslen dediğim gibi Word, Excel vs AutoCAD kullanılan bir bilgisayar. Eski ekran kartı artık sorunlu olmaya da başladı, gerek driver olarak gerek fiziksel olarak. Önerebileceğiniz başka kartlar var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe pek meselem değil ama bilgisayar eski zaten en azından bir 2 sene daha iş görsün diye istiyorum. O yüzden 200tl yi geçmek mantıksız benim açımdan.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı