Quadro RTX 4000 'Nvidia OpenGL Error Code: 3' Hatası

cantona7

Decapat
Arkadaşlar selamlar, yaptığım iş için yeni bir bilgisayar topladım fakat ekran kartı sürücüsü yüzünden Adobe Premiere'i açamıyorum. Nvidia OpenGL hatası veriyor yüklediğim resimdeki gibi. Ekran kartım tam da bu iş için aslında ama internette de araştırdım pek bir çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İşlerimi yetiştirmem lazım. Ekran kartım: Quadro rtx 4000

pic_disp.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sisteminizin nedir? Ekran kartı sürücünüz kurulu mu? Kurulu sürücü versiyonu nedir? Hangi aşamada bu hata geliyor?
Windows 10 işletim sistemim.
Ekran sürücüsü sürümüm 430.64.
İşlemci: threadripper 2950 x
Ekran kartı : Quadro RTX 4000
Anakart: MSI x399 sli plus
RAM: Corsair 32 GB DDR 4 3000 MHZ

Bu hata adobe premiere i açarken gerçekleşiyor, hatta 2 saniyeligine ekran siyah oluyor sonra geri geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'u update yapın. Eksik eklentileri kurabilir. Olmazsa ddu ile ekran kartı sürücüsünü güvenli modda kaldırıp uyumlu sürücüyü tekrar yükleyin. O da olmazsa Premiere'in başka bir sürümünü deneyin. Cc kurabilirsiniz sorunsuzdur.

Ekran kartı sürücüsünün eski versiyonunu yükledim sorun çözüldü çok teşekkürler.
Bende onu önerecektim Nvidia'nın en son sürüm ve 2 eski sürümünde sorun yaşayanlar çok oluyor gibi.

Ekran Alıntısı.PNG

benim bilgisayarımda canlı derse girerken böyle diyor ve aniden kapanıyor dersteyken.
(Hep bu çıkmıyor)
Sistem özellikleri
Sony Vaio vpcf13l8e.
Intel Core i5 m460.
NVIDIA GeForce GT425m.
4 GB RAM.
Windows 8.1 Entripise
640GB Toshiba harddisk.
Üretim yılı: 2011.
(Ekran kartı bir sorundan ötürü devre dışı)
Şu an kullanılan ekran kartı Intel Basic driver

Eki Görüntüle 880463

benim bilgisayarımda canlı derse girerken böyle diyor ve aniden kapanıyor dersteyken.
(Hep bu çıkmıyor)
Sistem özellikleri
Sony Vaio vpcf13l8e.
Intel Core i5 m460.
NVIDIA GeForce GT425m.
4 GB RAM.
Windows 8.1 Entripise
640GB Toshiba harddisk.
Üretim yılı: 2011.
(Ekran kartı bir sorundan ötürü devre dışı)
Şu an kullanılan ekran kartı Intel Basic driver
Nvidia sürücünü DDU ile sil ve sistemi yeniden başlat. Sonra güncel sürücüyü yükle. Ayrıca Windows güncel olduğuna emin ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı