Quadro RTX 5000 serisi kartlar nedir?

Yani çok sıkıyorum sizi ama neden yani aynı isimdeler onu anlamaya çalışıyorum.Mesela oyun anlamında rtx 5000 serisi çıktığında karışıklık olmaz mı? Yoksa o zaman da iş anlamında rtx 7000 mi çıkacak?

Yani işte evet ama iPhone 7 diye telefon çıkarıp iPhone 8 diye tablet çıkarmıyorlar hocam.
"Nvidia Quadro" olarak geçiyor, artık onu da alan kişi düşünsün, bizim derdimiz değil.

"Nvidia Quadro" olarak geçiyor, artık onu da alan kişi düşünsün, bizim derdimiz değil.
Doğru ama saçma geldi yine de.Mesela bilgisayardan ekran kartından çok anlamayan birisi gidip ooo rtx 5000 serisi çıkmış hemen alayım falan yapmaz mı yapar.Saçma sadece.Her neyse gerçekten çok sıktım sizi.

Doğru ama saçma geldi yine de.Mesela bilgisayardan ekran kartından çok anlamayan birisi gidip ooo rtx 5000 serisi çıkmış hemen alayım falan yapmaz mı yapar.Saçma sadece.Her neyse gerçekten çok sıktım sizi.
Dediğim gibi hocam öyle bir şey yaşanırsa bizim değil satıcının ve müşterinin derdi oluyor. Bizlik bir şey yok.
Estağfurullah ne demek. :)

Yani çok sıkıyorum sizi ama neden yani aynı isimdeler onu anlamaya çalışıyorum.Mesela oyun anlamında rtx 5000 serisi çıktığında karışıklık olmaz mı? Yoksa o zaman da iş anlamında rtx 7000 mi çıkacak?

Yani işte evet ama iPhone 7 diye telefon çıkarıp iPhone 8 diye tablet çıkarmıyorlar hocam.
Dostum fark ettiysen adı sadece RTX 5000 değil önün de Quadro RTX 5000 eklentisi bulunmakta. Hadi gelelim senin düşüncene Quadro eklentisinin bulunmadığını varsaydığımızda da RTX 5000 adını almakta bu kart ve bu zamana kadar ki çıkan RTX serisi kartlar da düz 2000 diye de 3000 diye de bir kart çıkmadı. Bildiğin gibi 2060, 2070, 2080, 3050, 3060, 3070, 3080, 3090 gibi rakamlarla seri ilerledi. Bu güne kadar 2000 veya 3000 diye bi kart çıkmadığı için devamında da 5000 diye bir kart çıkması düşük bir ihtimal olacaktır yeni gelen seri kartlar mevcut rakamlar üzerinden olacaktır 5050, 5060, 5070, 5080, 5090 gibi. Ayrıca bahsettiğin kartın 53.591 TL olduğunu göz önüne alırsan hiç kimse böyle yüksek bir meblalı kartı "ooo RTX 5000 serisi çıkmış hemen almalıyım" diyerek araştırmadan almaz.

Geri
Yukarı