Quadro T600 nasıl soğutulur?

Metin Taskin

Hectopat
Merhabalar, Quadro T600 söylemiştim video edit render gibi olaylar için ancak ekran kartı 85 dereceyi görüyor. İçini açıp garanti dışı kalmasını sağlamadan nasıl daha iyi soğutabilirim? ( MSI Afterburner voltage limit yapılmıyor yapılsa da etki etmiyor. ) Ekran kartının sogutucusu kendisi gibi küçük.

Dosya Ekleri

• 20211129_230952.jpg
    20211129_230952.jpg
    218,4 KB · Görüntüleme: 58
Pardon, bir an işlemci sandım. Baştan yazıyorum.

Kasanın hava sirkülasyonunu etkileyecek çoğu şey yararlı olacaktır. Fan takviyesi gibi, veya kapalı bir kasa ise daha iyi bir hava sirkülasyonu olan kasaya geçiş yapılabilir.

Merhabalar, Quadro T600 söylemiştim video edit render gibi olaylar için ancak ekran kartı 85 dereceyi görüyor. İçini açıp garanti dışı kalmasını sağlamadan nasıl daha iyi soğutabilirim? ( MSI Afterburner voltage limit yapılmıyor yapılsa da etki etmiyor. ) Ekran kartının sogutucusu kendisi gibi küçük.

Ek fan bağlayabilirsiniz bence.

Kartın performansı nasıl hocam? Oyunlarda vs test ettiniz mi hiç? 1500 TL'ye kutusu açılmamış buldum yurt dışından getirmişler. Yanında normal kasaya uygun braketi ve mini DP to DP kablosu da var. Sizce alınır mı? Yoksa nadir de olsa 1500 TL civarına RX 560, 460 gibi kartlar bulunuyor. Onlardan almak mı mantıklı?

Kartın performansı nasıl hocam? Oyunlarda vs test ettiniz mi hiç? 1500 TL'ye kutusu açılmamış buldum yurt dışından getirmişler. Yanında normal kasaya uygun braketi ve mini DP to DP kablosu da var. Sizce alınır mı? Yoksa nadir de olsa 1500 TL civarına RX 560, 460 gibi kartlar bulunuyor. Onlardan almak mı mantıklı?

Bu fiyatlardan direkt almanı tavsiye ederim hocam. Gerçekten ağzım açık kaldı kartı ilk kullandığımda ( rainbow 1080p low 144fps gta 5 medium 1080p 150fps ) ancak oyunlarda gerçekten çok ısınıyor şöyle ki 90 dereceleri gördüm ve az daha kartı yakıyordum. Hemen almanı öneririm ancak yurt dışı fiyatı 250$ o yüzden dediğin karta son derece dikkat etmeni öneririm.

Bu fiyatlardan direkt almanı tavsiye ederim hocam. Gerçekten ağzım açık kaldı kartı ilk kullandığımda ( Rainbow 1080p Low 144FPS GTA 5 medium 1080p 150FPS ) ancak oyunlarda gerçekten çok ısınıyor şöyle ki 90 dereceleri gördüm ve az daha kartı yakıyordum. Hemen almanı öneririm ancak yurt dışı fiyatı 250$ o yüzden dediğin karta son derece dikkat etmeni öneririm.

Anladım hocam. Aslında 1050 Ti, RX 560 gibi kartlara göre daha yeni bir GPU var kartta. Turing GPU. Hem de 12nm. Fanı küçük evet ama neden bu kadar ısınıyor anlamadım. YouTube'da ki test videolarında bile bu kadar ısınmıyor kart. 3-4 yıllık 1050 veya RX 460, 560 gibi kartlara aynı parayı vermektense bu kartı almak çok daha iyi o zaman. Hem GDDR6 bellek hem de 40 watt TDP.

Yeni konular

Geri
Yukarı