Qualcomm: “Snapdragon 8 Gen 1, Samsung 4nm Süreciyle Üretiliyor”

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Snapdragon 8 Gen 1 özellikleri

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinin Samsung’un 4nm teknolojisi kullanılarak üretildiğini doğruladı. Qualcomm, bu haftanın başlarında yeni nesil amiral gemisi akıllı telefon yonga seti Snapdragon 8 Gen 1’i tanıttı. Şirket, yonga setinin 4nm işlemi kullanılarak yapıldığını açıklarken, hangi şirketin üretimi üstlendiğini açıklamamıştı. Qualcomm yöneticileri, yeni bir açıklama ile yonga setinin Samsung Foundry tarafından üretildiğini […]

Devamı: Qualcomm: “Snapdragon 8 Gen 1, Samsung 4nm Süreciyle Üretiliyor”
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Hayır yani, neden yeni nesil ve gayet iddiali işlemcini piyasadaki en ciddi 2. rakibine yaptırırsın ki?
(Üstelik adamlar AMD ile bile anlaştı, boru falan değil yani.)
TSMC'ye yaptırması çok daha iyi olurdu bana kalırsa.

Hayır yani, neden yeni nesil ve gayet iddiali işlemcini piyasadaki en ciddi 2. rakibine yaptırırsın ki?
(Üstelik adamlar AMD ile bile anlaştı, boru falan değil yani.)
Tsmc'ye yaptırması çok daha iyi olurdu bana kalırsa.

Ya aslında evet TSMC'ye ürettirse Qualcomm için daha iyi olurdu. Fakat bizim değinmediğimiz şöyle bir nokta var; TSMC piyasada tekel ve bunun olumsuz sonuçlarını çip krizi boyunca gördük. Qualcomm ve senin dediğin gibi AMD'de bu tekelliğin iyi olmadını anlamış olabilirler ve ürünlerini Samsung'a ürettirip, Samsung'a bir nevi yatırım yapıp bu durumu biraz da olsa değiştirmek istiyor olabilirler. Yani bu sayede Samsung büyüyüp TSMC ile daha rekabet edebilir hala gelebilir. Ve böyle olursa tüketici adına da iyi olur. Ha bu benim yorumum. Sadece çip krizi dolayısıyla aksaklık yaşamamak olabilir tek neden. Ama Samsung tercih ederek benim dediğimi yapmış olacaklar.

Yeni konular

Geri
Yukarı