Quanta SW9/TW9 BIOS Güncellemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Casper TW9 iççin güncel bir BIOS elinizde var mı? Ve bana nasıl yapacağımı anlatablir misiniz.

BIOS sürümüm INSYDE Q3H53 dü. Yukarıda anlatılanları yaptım ve TW9A-Q3F85 sürümünü yükledim ama pc açılmıyor. Şu an sadece fan çalışıyor yardım edermisiniz lütfen .

Tam modeli belirtmeniz gerek. Casper'a da mail atabilirsiniz.

BIOS sürümüm INSYDE Q3H53 dü. Yukarıda anlatılanları yaptım ve TW9A-Q3F85 sürümünü yükledim ama pc açılmıyor. Şu an sadece fan çalışıyor yardım edermisiniz lütfen .

Yanlış BIOS atmış olabilirsiniz. Garanti kapsamına girmesi lazım. Servise gönderin.

Hocam casper teknik servisine cihazı verdim 5 gündür bekliyorum. Bu gün sordum tw9 modeline uygun bios yok dediler. Biraz daha bekle dediler.

TW9 ile TW9A farklı cihazlar. Yanlış BIOS atmışsınız. Servis ilgilenecektir yine de.

Hocam 20 gün sonra cihazı alabilidim. Anakart komple değişti 250 tl ye mal oldu. Bios yüklemenin bu kadar riskli olacağını bilimiyodum .

Bana sorarsanız kazıklanmışsınız. Casper, laptoptan fazla para kazanmayan bir firmadır. Çok ucuza satar. Şimdi BIOS yongası değiştirilerek sorun çözülebilirdi. Anakart değişimi bana yalan gibi geldi. Her halükarda bir daha Casper almayın. Normalde diğer markalarda BIOS güncellemeleri gelir. Bir de ürünün garantisi bitmişti sizde sanırım.

Çok teşekkür ederim kaç zamandır bu biosu güncellemeye çalışıyordum bir türlü becerememiştim. Güncellemeyi yaptım şimdilik bir sıkıntı yok gibi. Son bir şey sorayım; bu bios 2010 tarihli, daha güncel sürümü var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı