Quanta TWD anakartın en yüksek RAM desteği nedir?

Mustank

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese selamun aleyküm, benim soracağım soru anakartımın en yüksek RAM desteği bilgisayarı ilk aldığımda 4 GB DDR3 1600MHz RAM vardı, ben bunu ikiye katladım 8 GB oldu. Şimdi ise AIDA64 Extreme programında anakart çipsetinde kuzey köprüsünün desteklediği en yüksek bellek miktarı 16 GB diyor. Ben bunda terettüt ettim RAM'ler kuzey köprüsüne bağlı diyorlar. Sizce anakartım desteklediği RAM miktarı 16 GB mi? Bir de RAM miktarı için işlemci rol oynar mı?

ANAKART: Quanta TWD
İŞLEMCİ: DualCore Intel Core i3-3110M

Dosya Ekleri

• Kuzey Köprüsü.PNG
    Kuzey Köprüsü.PNG
    3,7 KB · Görüntüleme: 143
@furkanbgbr
Bazı kişilerde ram slotun 8GB desteklemez diyorlar. Yani slot 8GB desteklemiyorsa anakart neden toplam 16GB destekliyor. Saçma geliyor 3 seçenek var ;
1 - Anakart 16GB destekliyor ama tek bir slot 8GB desteklemiyor. Ki bana saçma geliyor çünkü anakart 16GB destekliyorsa neden slotu düşük yapsınlar?
2 - Anakart 16GB desteklemiyor. Slotta desteklemiyor.
3 - Anakart 16GB destekliyor ve tek slotta 8GB destekliyor.
Yani sorum şu bu ram slotu destekleme olayı varmı? varsa nasıl ögrencez?

@furkanbgbr
Bazı kişilerde ram slotun 8GB desteklemez diyorlar. Yani slot 8GB desteklemiyorsa anakart neden toplam 16GB destekliyor. Saçma geliyor 3 seçenek var ;
1 - Anakart 16GB destekliyor ama tek bir slot 8GB desteklemiyor. Ki bana saçma geliyor çünkü anakart 16GB destekliyorsa neden slotu düşük yapsınlar?
2 - Anakart 16GB desteklemiyor. Slotta desteklemiyor.
3 - Anakart 16GB destekliyor ve tek slotta 8GB destekliyor.
Yani sorum şu bu ram slotu destekleme olayı varmı? varsa nasıl ögrencez?
CPU-Z üzerinden Mainboard kısmını atabilir misiniz?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı