QX9650 overclock

hope96x

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba.
Sistem özellikleri:

-QX9650 işlemci.
-Hyperx 1066MHz CL5 soğutuculu 8 GB 4x2 RAM.
-Amd R7 265 2 GB 256 Bit ekran kartı.
-Gigabyte EP45-DSL anakart.
-650W 80+ Gold güç kaynağı.
Dark Freezer X128 soğutucu.
Arkadaşlar bilgisayarı ne yaptıysam ne ettiysem stabil bir şekilde overclock yapamıyorum.
Bundan önce E8400 işlemci kullanıyordum 4.4 GHz hızında stabil bir şekilde çalıştırıyordum.
Bu anakart ve işlemci ile nasıl stabil bir performans alırım? 4GHz stabil olsun istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba.
Sistem özellikleri:

-QX9650 işlemci.
-Hyperx 1066MHz CL5 soğutuculu 8 GB 4x2 RAM.
-Amd R7 265 2 GB 256 Bit ekran kartı.
-Gigabyte EP45-DSL anakart.
-650W 80+ Gold güç kaynağı.
Dark Freezer X128 soğutucu.
Arkadaşlar bilgisayarı ne yaptıysam ne ettiysem stabil bir şekilde overclock yapamıyorum.
Bundan önce E8400 işlemci kullanıyordum 4.4 GHz hızında stabil bir şekilde çalıştırıyordum.
Bu anakart ve işlemci ile nasıl stabil bir performans alırım? 4GHz stabil olsun istiyorum.

Bu kadar iyi 775 soket bir işlemciyi nerede buldunuz acaba cidden merak ettim.

Bu kadar iyi 775 soket bir işlemciyi nerede buldunuz acaba cidden merak ettim.
ikinci elden buldum uygun fiyata aldım performansı güzel olduğu için fakat oc sıkıntısı yaşıyorum.😅
Maksimum 1,3625 voltaj verilmeli yazıyor.
Çok denedim voltaj ayarlarını fakat stabil bir çözüm bulamıyorum anakartın overclock bölümü çok kapsamlı belki de o yüzden

Yapmayın hocam. Quadlar kolay OC olmuyor. Anakartınızın OC'yi tam manasıyla desteklemesi gerek daha doğrusu. Ben Q9650 yaktım daha önce sonra gına geldi kredi kartına çektim 6 ay yeni sistem topladım.

İlk başta voltajı arttırmadan FSB Bus ve çarpan kilidini arttırın. Yavaş yavaş stabil ayarı bulabilirsiniz.
voltajı otamatik ayarlarda bırakarak mı deniyeyim yani? Birde yabancı sitelerde 4x2 ram kullanıyorsanız fsb yi düşük tutup çarpan kilidini yükselterek deneyin demişler acaba ramler 4x2 olduğundan mı sıkıntı yaşıyorum.

Birde anakart voltaj değerleri stabil olması lazım. Ben zamanında Intel DX58SO anakartın güney chipsetini yakmıştım. 4.8ghz'de İ7 920 çalıştırırken güney chipseti voltaj gel gitme olayından çöp olmuştu.
voltajı otamatik ayarlarda bırakarak mı deniyeyim yani? Birde yabancı sitelerde 4x2 ram kullanıyorsanız fsb yi düşük tutup çarpan kilidini yükselterek deneyin demişler acaba ramler 4x2 olduğundan mı sıkıntı yaşıyorum.
Voltajı otomatiğe alın aldığınız en stabil voltajı not edin. Ona göre FSB'yi düşürün ve çarpan kilidini arttırın.

Yapmayın hocam. Quadlar kolay OC olmuyor. Anakartınızın OC'yi tam manasıyla desteklemesi gerek daha doğrusu. Ben Q9650 yaktım daha önce sonra gına geldi kredi kartına çektim 6 ay yeni sistem topladım.
Ama bu extreme serisi bir işlemci sırf overclock yapılabilsin diye satılmış bir işlemci diye biliyorum internette 4.5ghz 4.2ghz ayarlarında kullananlar var

Ama bu extreme serisi bir işlemci sırf overclock yapılabilsin diye satılmış bir işlemci diye biliyorum internette 4.5ghz 4.2ghz ayarlarında kullananlar var
Hocam öyle de adam anakartı satmıyor ki sen OC yapasın. P45'le çipsetle o seviyelere o anakartla çıkmanız zor bence. 965 çipset vardı bende onunla Xeon'da 4'ü görmüştüm. Ama direkt OC için çıkmış bir anakarttı.

Geri
Yukarı