R3 1200 AF 12nm mi?

166770

Kilopat
Makaleler
5
Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3 1200 AF kodlu işlemciler 12nm mi oluyor?
Burada 14nm diyor. Ama bence site hatalı, internette kodu arattığım zaman. 12nm ve 10 MB cache diye geçiyor.

AF modeller 12 nm.

Klasik 1200'ün üretimi yok diye biliyorum bu mağazaların stoklarına gelmez. Gerçekçi olmak gerekirse AF'nin her yeri 12nm olsa ne olur. Klasik 1200 ile aralarındaki fark minimal seviyede, hyperthreading yok, ikisi de 4/4. Bu fiyattan ikinci el bir Ryzen 5 1400 almak daha makul.

Klasik 1200'ün üretimi yok diye biliyorum bu mağazaların stoklarına gelmez. Gerçekçi olmak gerekirse AF'nin her yeri 12nm olsa ne olur. Klasik 1200 ile aralarındaki fark minimal seviyede, hyperthreading yok, ikisi de 4/4. Bu fiyattan ikinci el bir Ryzen 5 1400 almak daha makul.
Beklenti çok üst seviye değilse belli limit kartlara kadar idare eder diye düşünüyorum, zaten bu işlemciyi alan adam da bir zahmet AC:Odyssey gibi oyunlarda özellikle NPC ve dinamik objelerin yoğun olduğu kalabalık mekanlarda sabit 60 FPS ve üstü bir deneyim beklemesin. Ama yine de benzer fiyata en azından bahsettiğim aşırı uç senaryolarda bile 60 FPS'e yakın daha smooth bir performans elde edebilme açısından dediğiniz gibi ikinci el 4/8 bir 1400 veya bulunabilirse 1500X daha mantıklı olur, en azından para daha mantıklı bir şekilde harcanmış olur.

Son düzenleme:
Beklenti çok üst seviye değilse belli limit kartlara kadar idare eder diye düşünüyorum, zaten bu işlemciyi alan adam da bir zahmet AC: Odyssey gibi oyunlarda özellikle NPC ve dinamik objelerin yoğun olduğu kalabalık mekanlarda sabit 60 FPS ve üstü bir deneyim beklemesin. Ama yine de benzer fiyata en azından bahsettiğim aşırı uç senaryolarda 60 FPS'e yakın daha smooth bir performans açısından dediğiniz gibi ikinci el 4/8 bir 1400 veya bulunabilirse 1500X daha mantıklı olur, en azından para daha mantıklı bir şekilde harcanmış olur.

Ben ilk başta 10100F alacaktım, fakat yetişemedim. İşlemciyi yağmalamışlar geriye bu 1200 AF kaldı. Bunun yanına B450 anakart + 8x2 16 GB RAM yapsam. Bence işimi görür. CS:GO ve Forza Horizon 4'ten başka oyun oynamıyorum.

Ben ilk başta 10100F alacaktım, fakat yetişemedim. İşlemciyi yağmalamışlar geriye bu 1200 AF kaldı. Bunun yanına B450 anakart + 8x2 16 GB RAM yapsam. Bence işimi görür. CS:GO ve Forza Horizon 4'ten başka oyun oynamıyorum.
Başka bir yerde yok mu 10100F? Acelen yoksa yine düşer fiyatı bekle bence, 4 yılı aşkın bir süredir 4/4 kullananan biri olarak, kino'nun da ima ettiği özel durumlarda yavaştan yetersiz kalmaya başladı. Bence almışken en azından 4/8 bir işlemci al, belli olmaz belki ilerleyen zamanlarda Forza 5 çıkar işlemci yine zorlanır bilemiyoruz. İşlemci kolay değişen bir parça değil bana göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı