R3 1200 AF GTX 1650 sistemi yükseltme

MertE.

Hectopat
Yer
İskenderun, Hatay
Daha fazla  
Meslek
Teknik Destek Elemanı & Video Editör
Herkese merhabalar,

Yakın zamanda incehesap.com üzerinden bir sistem satın aldım. Ama kullandıkça bazı parçaları değiştirmem gerektiğini düşündüm. Özelleştirebilirdim ama bütçeye göre hareket ettim. Biraz da aceleye getirdim.

Yakın zamanda bazı parçalarda yükseltme ve revize yapacağım.

Mevcut parçalarım;
Anakart
: Gigabyte A320-S2H
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 AF tray 3.1GHz
RAM: Apacher Panther 2x8GB 3200MHz CL16 DDR4.
Ekran kartı: Gigabyte GeForce GTX 1650 OC 4G (GV-N1650OC-4GD)
SSD: Kingston 240GB.
PSU: Gamepower 500watt +80
Soğutucu: Gamepower airbender.
Kasa: Hiper Zoe 3x120mm.

Değişecek parçalar:
İşlemci
: Mevcut işlemci yerine, AMD Ryzen 5 1600 AF.
PSU: mevcut PSU yerine, High Power 500watt +80

Sizlerinde önerisi varsa söyleyebilirsiniz. Şu an iş yerindeyim. Aklıma geldikçe konuyu güncellerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar,

Yakın zamanda incehesap.com üzerinden bir sistem satın aldım. Ama kullandıkça bazı parçaları değiştirmem gerektiğini düşündüm. Özelleştirebilirdim ama bütçeye göre hareket ettim. Biraz da aceleye getirdim.

Mevcut parçalarım;
Anakart
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 AF tray 3.1GHz
RAM: Apacher Panther 2x8GB 3200MHz CL16 DDR4.
Ekran kartı: Gigabyte GeForce GTX 1650 OC 4G (GV-N1650OC-4GD)
Soğutucu: Gamepower airbender.
Kasa: Hiper Zoe 3x120mm.

Değişecek parçalar:
İşlemci

Sizlerinde önerisi varsa söyleyebilirsiniz. Şu an iş yerindeyim. Aklıma geldikçe konuyu güncellerim.

Değişecek parçalar için bütçeniz nedir ve 2. El alabilir misiniz?

Herkese merhabalar,

mevcut parçalarım;
Anakart
işlemci: AMD Ryzen 3 1200 AF tray 3.1GHz
RAM: apacher panther 2x8GB 3200MHz CL16 DDR4.
ekran kartı: Gigabyte GeForce GTX 1650 OC 4G (GV-N1650OC-4GD)
soğutucu: Gamepower airbender.
kasa: Hiper Zoe 3x120mm.

değişecek parçalar:
İşlemci

Bir hard disk ekleyin oyun oynayacaksanız mesela örnek vereyim GTA 5 bile 107 GB.

Değişecek parçalar için bütçeniz nedir ve 2. El alabilir misiniz?
Elektroniklerde 2. El alma taraftarı değilimdir pek. PSU ve işlemci değişecek sadece. Maksimum 3000 diyebilirim.
Bir hard disk ekleyin oyun oynayacaksanız mesela örnek vereyim GTA 5 bile 107 GB.
Kütüphanemde bir sürü oyun var ama ETS 2 ve Valorant yüklü şuan. Diğer oyunlara pek takılmıyorum açıkçası. Ama HDD gerekli, ilerleyen zamanlarda ekleyeceğim. HDD olmasa da M2 SSD eklerim.

Elektroniklerde 2. El alma taraftarı değilimdir pek. PSU ve işlemci değişecek sadece. Maksimum 3000 diyebilirim.

Kütüphanemde bir sürü oyun var ama ETS 2 ve Valorant yüklü şu an. Diğer oyunlara pek takılmıyorum açıkçası. Ama HDD gerekli, ilerleyen zamanlarda ekleyeceğim. HDD olmasa da M.2 SSD eklerim.

Uzun süreli olsun diye 5 3600 olabilir 2. El AMD Ryzen5 3600 Soket AM4 + Wraith Stealth 3.6 GHz 32MB 65W 7nm - İşlemci ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 992771939
PSU ise bence 650 watt alın uzun sure gitsin Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ 12 CM Fanlı Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri

Evet, PSU uygun. İşlemciyi de inceleyeceğim. Birde ekran kartımda pin girişi yok. Gücü slottan alıyor. Pin girişli ekran kartlarına nazaran performans sıkıntısı olma ihtimali var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı