R3 1200 GTX 1050 Ti sistemi Intel sisteme güncelleme

PaxDelone

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. PUBG Mobile, CS:GO gibi oyunlarda oyun videosu çeken bir Youtuber'ım ve kullandığım bigisayar V3 oyuncu bilgisayarı: https://www.itopya.com/v3-m1050ta-1202-r3-1200-msi-gtx1050ti-4gb-8gb-ram-1tb-disk-gaming-bilgisayar/ bu bağlantıdan bilgisayarımın bileşenlerine ulaşabilirsiniz. Ancak bu sistemin işlemcisi çektiğim videolarda yetersiz kalıp donmalara sebep oluyor bu yüzden hem anakartı hem de işlemciyi değiştirerek Intel'e geçmek istiyorum. 4 bin TL bütçem var. Intel'e geçtiğimde bilgisayarda anakart ve işlemci dışında değiştirmem gereken bir parça gereği olur mu? Olursa ne olur ve hangi işlemci ile anakartı almamı tavsiye edersiniz? Şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. PUBG Mobile, CS:GO gibi oyunlarda oyun videosu çeken bir Youtuber'ım ve kullandığım bigisayar V3 oyuncu bilgisayarı: https://www.itopya.com/v3-m1050ta-1202-r3-1200-msi-gtx1050ti-4gb-8gb-ram-1tb-disk-gaming-bilgisayar/ bu bağlantıdan bilgisayarımın bileşenlerine ulaşabilirsiniz. Ancak bu sistemin işlemcisi çektiğim videolarda yetersiz kalıp donmalara sebep oluyor bu yüzden hem anakartı hem de işlemciyi değiştirerek Intel'e geçmek istiyorum. 4 bin TL bütçem var. Intel'e geçtiğimde bilgisayarda anakart ve işlemci dışında değiştirmem gereken bir parça gereği olur mu? Olursa ne olur ve hangi işlemci ile anakartı almamı tavsiye edersiniz? Şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim.
Render vs. konularda her zaman Ryzen 1-0 öndedir. İşlemciniz giriş seviyesi olduğu için bu problemler normaldir. Ryzen 7 2700x ve x470 bir anakart işinizi hayli hayli görecektir.

Linke bakamadım. Önerilerim şöyle:
R7 2700
B450M Pro M2
16 GB Corsair 3000 MHz
İkinci el GTX 1070 / RX 590
High Power 80+ Bronze 600W

Elindekileri de satarsan alabileceğini düşünüyorum.

Elindekini şu anda 2500 3000 ne çıkarabilirsin, sonra
  • 2600
  • Asus b450m k
  • 16gb ram 3000mhz
  • Rtx 2060
  • HDD WD blue 1 TB 7200rpm
  • SSD(para kalırsa)
  • Phanteks p300
  • Silverstone 600w esential

Render vs. konularda her zaman Ryzen 1-0 öndedir. İşlemciniz giriş seviyesi olduğu için bu problemler normaldir. Ryzen 7 2700x ve x470 bir anakart işinizi hayli hayli görecektir.
Dedikleriniz çok mantıklı geldi. Bu iki parçayı almaya karar verdim. İşlemciyi ve anakartı bu modellere yükselttiğim de PSU nun yetersiz kalması gibi bir durum söz konusu olurmu ? yani güç kaynağınıda değiştirmem gerekir mi acaba ?

Dedikleriniz çok mantıklı geldi. Bu iki parçayı almaya karar verdim. İşlemciyi ve anakartı bu modellere yükselttiğim de PSU nun yetersiz kalması gibi bir durum söz konusu olurmu ? yani güç kaynağınıda değiştirmem gerekir mi acaba ?
Hocam siz ne istiyorsunuz, elinizdeki o satıp paranızı ekleyip daha iyi perfonmaslısını alabilecekler neden iki parçayı değiştirip güncel ama performans sağlamıycak bir sistem yükseltmesi yapıyorsunuz.

Elimdeki bilgisayara alıcı bulamıyorum 2.5 bin tl ye satın almıştım zamanında şuanda dolar kurundan dolayı 3.3 bin tl ediyor ancak alıcı yok. Bende bununla uğraşmaktansa sistemi yükseltmeyi daha mantıklı buldum. Ekran kartı benim için yeterli seviyede tek sorunum işlemci. Kesinlikle oyun oynamak için yeterli bir sistem ama mesele kayıt almaya veya canlı yayın yapmaya gelince beni yarı yolda bırakıyor.

Hocam madem öyle bari Nisan ayına kadar dişinizi sıkıp para biriktirin, ryzen 3000 serisinden 3600x ve güzel ekran kartı alıp tam anlamıyla güzel bir sistem toplayın benim tavsiyem bu, çok ısrar ederseniz 2600x b450 anakart ve 3000mhz 16 GB ram alıp yola devam edin.
Bu size yeter de artar.

Eğer 400w ise evet. En az 600w 80+ bir PSU çok uzun süre işinizi görecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı