R3 1200 - GTX1050 Ti sistem Forza Horizon 4'te darboğaz oluyor

06 Fil Necati

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500u
R3 1200 14nm, A320 anakart, 8*2-3000MHz RAM GTX1050 Ti kullanıyorum. CS:GO, Valorant'ta sıkıntı yok ancak Forza Horizon 4 de aşırı derece darboğaz yapıyor. Ultra'da da aynı şekilde düşük ayarda da aynı şekilde. Havada uçuyorum, harita yüklenmiyor, araç dönerken kasılarak dönüyor. Bu sorunu nasıl en aza indirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynayabilmeniz lazım X3440 1050 Ti ile sıkıntısız Ultra'da oynuyordum. Her kaliteyi denedim.

Deneyeceğim.

Bence tam tersine performansa ayarla ve güç tüketimini "maksimum performans" olarak ayarla

Sorunu en aza indirebildim sonunda. Ekran kartını GPU Tweak 2 üzerinden slient moda aldım, NVIDIA Denetim Masası'ndan görüntü ön ayarını "kalite" yaptım ve oyunun gelişmiş görüntü ayarlarından ne bulduysam "extrem" ve "Ultra" yaptım FPS yarı yarıya düştü ama eskisi kadar darboğaz yapmıyor :D cevap veren herkese teşekkürler.

Sorunu en aza indirebildim sonunda. Ekran kartını GPU Tweak 2 üzerinden slient moda aldım, NVIDIA Denetim Masası'ndan görüntü ön ayarını "kalite" yaptım ve oyunun gelişmiş görüntü ayarlarından ne bulduysam "extrem" ve "Ultra" yaptım FPS yarı yarıya düştü ama eskisi kadar darboğaz yapmıyor :D cevap veren herkese teşekkürler.

Silent mode yapma 83 dereceye ulaşınca soğumak için performanstan kısar, bu tüm NVIDIA kartlarda var

Kartı aralık ayından beri kullanıyorum daha 60 dereceyi görmedim hocam.

Vallahi bende 83'e çıkınca bir şeyler oluyor o yüzden oyunlarda fanı maksimumda tutarım ama hiç fan sesi yok ona rağmen
Tek fanlı ondan ısınıyor galiba

Yeni konular

Geri
Yukarı