Çözüldü R3 1200 işlemci fanı vidaları yerleşmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KaanSarac

Femtopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 3 1200 bir işlemciye sahibim fakat işlemci fanının soketini yerleştirirken sorun yaşıyorum. Vidalar yaylı ve boşa dönüyorlar. Bu sorunu nasıl çözebilirim, fanı nasıl sokete yerleştireceğim?

Çözüm
AMD Ryzen 3 1200 bir işlemciye sahibim fakat işlemci fanının soketini yerleştirirken sorun yaşıyorum. Vidalar yaylı ve boşa dönüyorlar. Bu sorunu nasıl çözebilirim, fanı nasıl sokete yerleştireceğim?

Anakartın arka tarafında bir plaka var onu bastırıp bir yandan vidayı sıkın yoksa vida boşa dönecek yuvasına değmediği için.

Anakartın arka tarafında bir plaka var onu bastırıp bir yandan vidayı sıkın yoksa vida boşa dönecek yuvasına değmediği için.

Çözüm
Tam olarak neresi oluyor kasanın arkasınımı açmam gerek
Bende aynı sorunu yaşamıştım soğutucu vidaları tam karşılamıyor vidaları elinizle karşılatacak şekilde biraz ittirin yerleri karşılayacaktır.
Tamamdır denildiği gibi arka plakayı bastırarak yaptım fakat 2 tanesi otururken diğer 2 tanesi bir türlü yapamadım

Son düzenleme:
Neyse arkadaşlar halletim ama bu seferde bilgisayar a elektrik gidiyor ama pc açılmıyor çıldırıcam düğmeye basıyorum olmuyor fakat klavye ve mouse a elektrik geliyor ne yapmam gerek

Geri
Yukarı