Çözüldü R3 1200 sistem mavi ekran hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kill_snow35

Femtopat
Bir süredir devam eden bir sorun var. Oyunlar kendi kendine kapanmaya başladı. Bu güne kadar hiç mavi ekran hatası almadım, şimdi aldım ve paylaşıyorum. Sistem bilgilerim; hepsi güncel, BIOS bile güncelleme yaptım fakat 5 güne yakın sorun devam ediyor.

Sistem parçaları:
MSI A320 Pro-E.
G.Skill 4 GB 3200 MHz
GTX 750 Ti
700W PSU.

DMP dosyasını nereye atmam gerekiyor?

Buradan nasıl bulacağınıza ve nasıl paylaşacağınıza bakabilirsiniz.

Bir süredir devam eden bir sorun var. Oyunlar kendi kendine kapanmaya başladı. Bu güne kadar hiç mavi ekran hatası almadım, şimdi aldım ve paylaşıyorum. Sistem bilgilerim; hepsi güncel, BIOS bile güncelleme yaptım fakat 5 güne yakın sorun devam ediyor.

Sistem parçaları:
MSI A320 Pro-E.
G.Skill 4 GB 3200 MHz.
GTX 750 Ti.
700W PSU.

Sorun buldum ntkrnlmp.exe kaynaklı mavi ekran vermiş videolar sayesinde şimdi kendim RAM testi yapıyorum eğer sorun RAM'de ise ağlarım ya çünkü GPU'da sanıyordum garantiye gönderdim bir baksınlar diye.

Sistem parçaları:
MSI A320 Pro-E.
G.Skill 4 GB 3200 MHz
GTX 750 Ti
700W PSU.

IObit yazılımlarını kaldırın. Sürücüleri Driver Booster ile güncellemediniz umarım.

Yok hayır kullanmadım onu

Tamamdır, sisteminizde IObit tarafından yapılmış Smart Defrag yazılımı görünüyor. Onu kaldırın. Yine mavi ekran alırsanız yeni dosyaları atın, sorununuz çözülürse de belirtin.

Tamamdır, sisteminizde IObit tarafından yapılmış Smart defrag yazılımı görünüyor. Onu kaldırın. Yine mavi ekran alırsanız yeni dosyaları atın, sorununuz çözülürse de belirtin.

Yeni format atmıştım fakat bir virüs bulaşmış format attım sildim sonra diverları falan yüklendim oyun oyunu açtım oynadım mavi ekran verdi rehberleri incelemdim ve sorunun buldum ve RAM testi yapmam gerekiyormuş şimdi bekliyorum bitsin test bir daha kontrol edeceğim sistemi çok teşekkür ederim testde temiz çıkarsa nasıl yapacağım artık bilmiyorum. aynı zamanda çok teşekkür ederim desteğiniz için

BIOS güncel değil güncelleyin.

Bora'nın dediği gibi SmartDefrag kullanmışsın kaldır sürücü bulucu kullandıysan kendine zarar verirsin bize söylemiyorsan.

chkdsk /f /r çalıştırın sonrasında sfc /scannow çalıştırın. Bitince HDsentinel ile healt kısmını paylaşın.

Geri
Yukarı