R3 1200 ve GTX 1060 sistem CS:GO'da donuyor

KcsGeneral

Kilopat
Daha fazla  
CS:GO'da 200-300 arası FPS alıyorum. Ancak oyunda ani anlarda bilgisayarım donuyor. Mesela Shift ile gidiyorum biri aniden headshot attığı zaman o anlık ölümde ekran 4-5 saniyeliğine donuyor. Aynı şekilde ben aynı şekilde ani dönüşler yaptığımda oyunda kasmalar oluyor. İşlemci ve ekran kartımın sıcaklık değerleri hiçbir sıkıntı yok 60 dereceleri geçmiyor. Monitörümden kaynaklı bu sorunları yaşıyor olma ihtimalim var mı? Yoksa işlemcimmi yetersiz kalıyor?

• Ryzen 3 1200.
  • ASUS Prime B350M-K
  • Palit GTX 1060 6 GB.
  • 8 GB RAM.
  • 1TB WD Caviar Blue.
  • Acer K222hql 60Hz 5 ms DVI monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO'da 200-300 arası FPS alıyorum. Ancak oyunda ani anlarda bilgisayarım donuyor. Mesela Shift ile gidiyorum biri aniden headshot attığı zaman o anlık ölümde ekran 4-5 saniyeliğine donuyor. Aynı şekilde ben aynı şekilde ani dönüşler yaptığımda oyunda kasmalar oluyor. İşlemci ve ekran kartımın sıcaklık değerleri hiçbir sıkıntı yok 60 dereceleri geçmiyor. Monitörümden kaynaklı bu sorunları yaşıyor olma ihtimalim var mı? Yoksa işlemcimmi yetersiz kalıyor?

• Ryzen 3 1200.
  • ASUS Prime B350M-K
  • Palit GTX 1060 6 GB.
  • 8 GB RAM.
  • 1TB WD Caviar Blue.

Ryzen 3 1200, 1060'ı besleyemiyor olabilir işlemcin o kadar da iyi değil yani.

• Ryzen 3 1200.
  • ASUS Prime B350M-K
  • Palit GTX 1060 6 GB.
  • 8 GB RAM.
  • 1TB WD Caviar Blue.

Monitörden de olma ihtimali var ama büyük ihtimalle işlemciden kaynaklı.

İlk önceliğiniz RAM'ı 8x2 yapmak olsun gene düzelmez ise işlemciyi satıp yeni bir işlemci almanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı