R3 2200G hız aşırtma yaparken frekansı yükselmiyor

Mustafagkts

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm herkese öncelikle, Ryzen 3 2200G işlemciye sahibim. Hız aşırtma işlemini Ryzen Master programı ile yaptım fakat işlemci frekansında yükselme olmadı, sonra BIOS üzerinden denedim temel hız 3,79 oldu. Fakat sabit bir yükselme söz konusu değil, nasıl düzgün bir hız aşırtma yapabilirim acaba? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi anakartı kullanıyorsunuz? Aynı işlemciye sahibim ve B350M-K kullanıyorum. BIOS üzerinden CPU Ratio kısmından 38.50 yapıp usul usul kullanıyorum. Ryzen Master baya sorunlu bir programdı, APU olarak kullandığım zamanlarda bilgisayarı kaç kere formatlamam gerektiğini hatırlamıyorum. Programı kaldırıp sadece BIOS üzerinden yapmayı deneyin.

AleykümSelam hocam. Bende R53400G var. AMD apular kendine otomatik hız aşırtma yapıyor diye biliyorum yanlış biliyor olabilirim. Çünkü ben oyun oynarken temel hızı 3,70 bazen 4,20 ye kadar çıkabiliyor, 2200G de durum ne bilemiyorum

Hangi anakartı kullanıyorsunuz? Aynı işlemciye sahibim ve B350M-K kullanıyorum. BIOS üzerinden CPU Ratio kısmından 38.50 yapıp usul usul kullanıyorum. Ryzen Master bayağı sorunlu bir programdı, APU olarak kullandığım zamanlarda bilgisayarı kaç kere formatlamam gerektiğini hatırlamıyorum. Programı kaldırıp sadece BIOS üzerinden yapmayı deneyin.

Merhaba Gigabyte AB350M D3v kullanıyorum. Programı kaldırıp sadece BIOS üzerinden yapmayı deneyeceğim.
Hangi anakartı kullanıyorsunuz? Aynı işlemciye sahibim ve B350M-K kullanıyorum. BIOS üzerinden CPU Ratio kısmından 38.50 yapıp usul usul kullanıyorum. Ryzen Master bayağı sorunlu bir programdı, APU olarak kullandığım zamanlarda bilgisayarı kaç kere formatlamam gerektiğini hatırlamıyorum. Programı kaldırıp sadece BIOS üzerinden yapmayı deneyin.

Dediğiniz işlemi yaptım programı sildim sadece BIOS'tan yaptım, ama nafile temel hız 3.70 gözüksede sürekli değişken bir hıza sahip sabit değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı